Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pápež František navštívil USA
Pápež František vyzval státisíce veriacich, ktorí sa zišli na omši vo Filadelfii - najväčšom podujatí počas jeho návštevy USA, aby boli otvorení zázrakom lásky. Svoju šesťdňovú cestu v krajine uzavrel posolstvom nádeje pre rodiny, slovami útechy pre obete sexuálneho zneužívania i varovaním pre amerických biskupov. Filadelfia, 27. september 2015. Foto: SITA/AP
6. januára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia(8)

Pápež: Ľudia dnešnej doby majú nepokojné srdcia

Vatikán 6. januára (WebNoviny.sk) – Pápež František slávil dnes omšu vo vatikánskej Bazilike svätého Petra pri príležitosti slávnosti Zjavenia Pána, ktorá je známa aj ako sviatok Troch kráľov. Na slávnostnej bohoslužbe sa zúčastnili aj členovia Rímskej kúrie, kardináli, biskupi, kňazi, rehoľníci i početní veriaci, informoval Vatikánsky rozhlas.

Pápež sa vo svojej kázni sústredil na misiu cirkvi v súčasnom svete, ktorá podľa neho spočíva v odzrkadľovaní svetla Boha a Ježisa Krista. Touto službou má cirkev prebúdzať túžbu po Bohu, ktorú nosí v sebe každý človek. “Mnohí ľudia v dnešnej dobe majú nepokojné srdce, ktoré sa neustále pýta, ale nenachádza odpovede. Aj oni hľadajú hviezdu, ktorá im ukáže cestu do Betlehema,” povedal pápež s odkazom na biblický príbeh o troch mudrcoch (kráľoch), ktorí sa prišli pokloniť Ježišovi krátko po jeho narodení.

Traja mudrci podľa Františka predstavujú ľudí z každej časti zeme, ktorí sú prijatí v Božom dome. V prítomnosti Ježiša Krista “miznú všetky rasové, jazykové a kultúrne rozdiely”, uviedla hlava katolíckej cirkvi. Túto symbolickú jednotu celého ľudstva v Kristovi demonštrovali aj modlitby veriacich, ktoré zazneli vo francúzštine, čínštine, swahilčine, kurdčine a sinhálčine. Počas omše bol v súlade s tradíciou oficiálne oznámený termín tohtoročnej Veľkej noci, ktorá tento rok pripadne na 27. marec, čo bude veľkonočná nedeľa.

Odporúčané články

Pápež chce nový spravodlivejší svet, odsúdil ľahostajnosť Pápež povzbudil ľudí, takýto odkaz im poslal na sklonku roka

Témy

Diskusia

PHÆTON Imaginární svět Merkelové se zhroutil v jediném okamžiku prvnizpravy.cz/zpravy/politika/imaginarni-svet-merkelove-se-zhroutil-v-jedinem-okamziku/ "Pani Merkelová, kde ste?" Stovky žien protestovali kvôli kolínskemu incidentu hn.hnonline.sk/svet-120/pani-merkelova-kde-ste-stovky-zien-protestovali-kvoli-kolinskemu-incidentu-1051255 Sulík reagoval na incident v Kolíne. Status v nemčine Nemcov pobláznil hn.hnonline.sk/svet-120/sulik-reagoval-na-incident-v-koline-status-v-nemcine-nemcov-poblaznil-1051238 Takže teď moje dítě? Svědectví otce, kterému na... PHÆTON Toto žiadni preSStitúti od one man show SOHR, neprebrali, hoci veľmi radi stadiaľ "informácie" preberajú. Útok uSSraelských bastardov na sýrsku dedinu al-Khan, kde podľa SOHR zabili najmenej 36 ľudí, všetko civilov, ďalší ľudia sú nezvestní! Hoci sa dedina nachádza na... PHÆTON Nezaškodí pripomenúť si tých, čo predstavujú vraj "čestných pravičiarov" - FUJ !!! Nahrávka súkromného rozhovoru Matoviča s Procházkom - Kotleba mal v prieskume 16% !!! Mám dosť, ďalší príklad o "správnom fungovaní" politiky v podaní modrých boľševikov! Matovič a Procházka... PHÆTON Do pozícií ISIS sa uSSraelskí bastardi za 5 rokov poriadne netrafili, iba ak zásobami pre nich, nemocnica je vhodnejší cieľ - veď propaganda zapracuje a okydá Rusov! Američané omylem bombardovali nemocnici Lékařů bez hranic. Zemřelo 9 lidí novinky.cz/zahranicni/svet/382361-americane-omylem-bombardovali-nemocnici-lekaru-bez-hranic-zemrelo-9-lidi.html Na počudovanie... PHÆTON Odhalila ruských trollov: Ich útoky ma utvrdzujú v tom, že musím pokračovať svet.sme.sk/c/20070149/ich-utoky-ma-utvrdzuju-v-tom-ze-musim-pokracovat.html Údajná novinárka poskytla údajné dôkazy o takzvanej trolovacej, továrni v Rusku. Chvalabohu, že máme u nás 5 okruhov ruských TV ktoré vysielajú v slovenčine 24 hodín denne...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

Dámskajazda

DRAN.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

NAJKY.sk

Autolike.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...