Pápež sa súkromne stretol s Castrom, rokovali hodinu

Pápež František sa stretol vo Vatikáne s kubánskym prezidentom Raúlom Castrom. Foto: SITA/AP

VATIKÁN 10. mája (WEBNOVINY) – Pápež František sa v nedeľu vo Vatikáne súkromne stretol s kubánskym prezidentom Raúlom Castrom, pričom tak učinil ešte pred svojou plánovanou oficiálnou návštevou Kuby a Spojených štátov, ktorá by sa mala odohrať v septembri tohto roka.

Pontifik v nedeľu lídra takzvaného Ostrova slobody vrelo privítal používajúc rodnú španielčinu. Následný rozhovor dvojice za zatvorenými dverami trval približne hodinu, čo je vo Vatikáne považované za neobvykle dlhú návštevu.

Pápežské audiencie sú v nedeľu všeobecne veľmi zriedkavé. Kubánsky líder požiadal v tomto smere Františka o výnimku, keďže sa chcel vo Vatikáne zastaviť na svojej ceste z Moskvy, aby pápežovi mohol poďakovať za úlohu prostredníka pri obnovovaní diplomatických vzťahov medzi Kubou a Spojenými štátmi.

Počas záverečného spoločného fotografovania hovoril František Castrovi o potrebe ich spoločného boja proti chudobe vo svete. Castro by sa v nedeľu, ešte svojím pred odchodom z Ríma, mal stretnúť aj s talianskym premiérom Matteom Renzim.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež FrantišekRaúl Castro