Paríž Saint Germain bez problémov zdolal Salzburg

Pariz

PARÍŽ 15. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti francúzskeho klubu Paríž Saint Germain zvíťazili vo štvrtkovom podvečernom zápase Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad Red Bull Salzburg 3:1 a sú lídrami F-skupiny.

Na druhej priečke sa aktuálne nachádza Athletic Bilbao, hráči španielskeho mužstva zdolali na bratislavských Pasienkoch domáci ŠK Slovan Bratislava 2:1.

V úvode sa v Paríži dvakrát dostali do dobrej príležitosti hostia, neuspel však Leitgeb a ani Leonardo Santiago, v 8. min sa nepresadil domáci Nené. V úvodnej pätnásťminútovke mohli otvoriť skóre obe mužstvá, no agilný Maierhofer z Red Bullu a krídelník PSG Ménez neotvorili gólový účet duelu.

V 35. min odpískal taliansky hlavný arbiter Banti pokutový kop pre domácich, ktorý premenil brazílsky legionár Nené. Minútu pred koncom prvého polčasu zafungovala spolupráca Bodmera s Erdingom a prvý menovaný zvýšil náskok PSG už na dva góly.

Po zmene strán pokračovalo obojstranne atraktívne ofenzívne predstavenie s prevahou domácich. V 68. min zvýšil na 3:0 Ménez, letná posila Parížanov z AS Rím. V drese hostí, ktorých čestný zásah zaznamenal tri minúty pred koncom Sekagya, odohral celý duel člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Dušan Švento.

Výsledok – štvrtok:

F-skupina:

Paríž Saint Germain (Fr.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 3:1 (2:0)

Góly: 35. Nené (z pok. kopu), 44. Bodmer, 68. Ménez – 87. Sekagya, ŽK: 63. Bodmer – 28. Lindgren, 35. Schiemer, 51. Leitgeb, rozhodoval: Banti (Tal.)

Paríž Saint Germain: Douchez – Jallet, D. Lugano, Z. Camara, Armand – Bodmer (64. Kebano), Matuidi – Ménez (85. Ceara), Pastore, Nené – Erding (64. Gameiro)

Red Bull Salzburg: Gustafsson – Hierlander, Schiemer, Sekagya, Švento – Lindgren – Cziommer (46. Ulmer), Leonardo Santiago, Jantscher, Leitgeb (66. Alex Rafael) – Maierhofer (78. Wallner)