Paul McCartney trpel po rozpade The Beatles depresiami

Beatles
Anglická skupina the Beatles bude mať seriál. Foto: SITA/AP Heritage Auctions

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník a spevák Paul McCartney trpel po rozpade kapely The Beatles depresiami. Niekdajší člen legendárnej formácie, ktorej najznámejšiu zostavu tvorili spolu s McCartneym aj John Lennon, George Harrison a Ringo Starr, to prezradil v programe Mastertapes rozhlasovej stanice BBC Radio 4.

„Bolo veľmi náročné vedieť, čo robiť po Beatles. Mal som depresie. Končili ste vaše celoživotné priateľstvo. Začal som piť, najmä škótsku whisky. Spočiatku to bolo výborné, no zrazu som sa nemal príliš dobre. Chcel som sa vrátiť na začiatok, založil som teda Wings,“ povedal spevák, ktorý v skupine Wings pôsobil aj so zosnulou manželkou Lindou McCartney. „Boli sme strašní, Linda nevedela hrať, ale učila sa. Keď sa na to pozerám spätne, som rád, že sme to spravili. Mohol som pokojne založiť super kapelu a zavolať Ericovi Claptonovi, Jimmymu Pageovi alebo Johnovi Bonhamovi,“ dodal 73-ročný muzikant na margo Wings.

Počas nakrúcania Mastertapes boli v publiku aj hostia ako Brad Pitt, Paul Weller, Noel Gallagher, Martin Freeman, James Bay alebo Simon Pegg. McCartney prítomným rozprával aj o vzťahu s Kanyem Westom, s ktorým nahral hit FourFiveSeconds. Na piesni sa podieľala aj Rihanna. „Mám rád Kanyeho a on má rád mňa. Je to blázon, ktorý má výborné nápady. Inšpiruje ma,“ vyjadril sa.

James Paul McCartney

je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v spomínanej skupine Wings. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má na konte tiež šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965). V piatok 10. júna plánuje vydať výberovku Pure McCartney.

Informácie pochádzajú z webstránky www.theguardian.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brad PittGeorge HarrisonJohn LennonMartin FreemanNoel GallagherPaul McCartneyRingo Starr