Paul McCartney zverejnil video k piesni Queenie Eye

Paul McCartney
Hudobník Paul McCartney Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Britský spevák a hudobník Paul McCartney zverejnil videoklip k piesni Queenie Eye. Bývalý basgitarista kapely The Beatles v ňom prezentuje skladbu v nahrávacom štúdiu Abbey Road, kde sa objavujú hostia ako Johnny Depp, Kate Moss, Meryl Streep, Jude Law, Gary Barlow, Jeremy Irons, Tracey Ullman, Tom Ford či Chris Pine. O réžiu sa postaral Simon Aboud.

Pieseň Queenie Eye pochádza z albumu New, ktorý McCartney vydal tento mesiac. Na novinke sa podieľali aj Giles Martin, Mark Ronson, Paul Epworth a Ethan Johns.

Obrazom: Britský hudobník Paul McCartney

Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias a podľa Guinnessovej knihy rekordov najúspešnejším muzikantom v histórii populárnej hudby. Na konte má 16 sólových štúdiových albumov. V rokoch 1960 až 1970 bol členom spomínanej kapely The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Formácia si vyslúžila 25 nominácií na Grammy, z ktorých osem dokázala premeniť na ceny. V roku 1988 The Beatles uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.digitalspy.co.uk, www.rollingstone.com a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gary BarlowJohnny DeppJude LawKate MossMark RonsonMeryl StreepPaul McCartney