Pavol Paška žiada od SaS ospravedlnenie, falšovanie odmieta

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Paška, sulík
Sprava:líder SaS Richard Sulík a predseda parlamentu Pavol Paška Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) žiada ospravedlnenie od lídra SaS Richarda Sulíka za to, že ho Sulík obvinil z sfalšovania termínu doručenia dokumentu, ktorý bol predložený na rokovanie parlamentu.

„Centrálny elektronický register jasne preukázal, že podanie návrhu novely Obchodného zákonníka poslancov Maroša Kondróta a Andreja Kolesíka bolo v súlade s legislatívnym procesom,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré podpísal Paškov hovorca Pavel Chovanec.

Z falšovania parlamentných listín obvinili Pašku sulíkovci v utorok 24. apríla. Tvrdili, že Paška úmyselne sfalšoval termín doručenia novely zákona z dielne Kondróta a Kolesíka do parlamentu z 18. apríla na 17. apríla.

Podľa liberálov tak chcel Paška v rozpore s rokovacím poriadkom dosiahnuť, aby sa o novele rokovalo už na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začne v stredu druhého mája. Politici SaS zároveň oznámili, že voči Paškovi budú na mandátovom a imunitnom výbore parlamentu iniciovať disciplinárne konanie.

Video: Pavol Paška ako predseda parlamentu opäť podvádzal, tvrdí SaS

Stanovisko Richarda Sulíka

Predseda SaS Richard Sulík nemá v úmysle ospravedlniť sa predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi za obvinenia z falšovania parlamentných listín a trvá na tom, že o novele Obchodného zákonníka sa na májovej schôdzi parlamentu nesmie rokovať, pretože bola do parlamentu doručená neskoro.

„Za čo má žiadať ospravedlnenie?“ reagoval dnes otázkou Sulík na informáciu, že Paška od neho žiada ospravedlnenie. Informácie z Centrálneho elektronického registra nie sú pre Sulíka dostatočným dôkazom, že novela prišla do parlamentu včas.

Sulík argumentuje tým, že v notifikácii, ktorú dostávajú poslanci od národnej rady, je ako dátum uvedený 18. apríl, teda po uplynutí lehoty.

Upozornil tiež, že na rôznych miestach na webe sú rôzne dátumy, 17. aj 18. apríl. Okrem toho, po predložení zákona bol v zozname doručených zákonov uvedený termín doručenia 18. apríl, ktorý sa neskôr zmenil na 17. apríl.

Za kľúčovú nepovažuje pečiatku z podateľne na obale doručeného zákona, ani informácie z informačného systému parlamentu, ale dátum, ktorý je uvedený na notifikácii, ktorú e-mailom dostávajú poslanci o zákonoch doručených do parlamentu. Sulík tiež pripustil, že predkladatelia najprv priniesli do parlamentu „krycí list“, ktorý bol zaevidovaný ako novela a potrebné dokumenty dodali neskôr.

„Ten zákon nesie ako dátum dorućenia 18. apríl, nesmie na tejto schôdzi byť prerokovaný a keď to pán Paška z programu nevyjme, tak poruší on zákon,“ zdôraznil Sulík. Ako dodal, nie je jeho povinnosťou robiť po doručení zákona vyšetrovateľa a skúmať, čo presne sa s jeho evidenciou dialo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavol PaškaRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita