Pellegrini pokladá predĺženie funkčného obdobia sudcov za riešenie, OĽaNO to odmieta

Remišová, Pellegrini
Predseda vlády Peter Pellegrini (vľavo) a Veronika Remišová predsedníčka poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Foto: SITA/koláž Webnoviny.sk

BRATISLAVA 27. októbra (WebNoviny.sk) – Ak to bude nevyhnutné, tak jedným z riešení v prípade, ak parlament nezvolí ústavných sudcov, by mohlo byť predĺženie funkčného obdobia sudcov tak, že budú mať mandát do zvolenia nových. Povedal to v dnešnej relácii RTVS Sobotné dialógy premiér Peter Pellegrini.

„V opačnom prípade, ak sa tak nestane, bude mať Ústavný súd, myslím, troch alebo štyroch sudcov a nebude schopný fungovať. Nemôžeme dopustiť, aby Ústavný súd SR ako najvyšší orgán krajiny v oblasti ústavnosti a práva ostal paralyzovaný v dôsledku nedostatočného počtu sudcov,“ povedal premiér.

Hnutie OĽANO takéto plány jednoznačne odmieta. Je to akoby sa vládna koalícia bála, že prehrá parlamentné voľby a pre istotu by voľby zrušila a ministri by ostali na svojich stoličkách doživotne, uvádza sa v stanovisku Veroniky Remišovej, predsedníčky poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Poslanci Národnej rady SR v noci z utorka na stredu neschválili novelu ústavy. Rozhodli tak o tom, že spôsob voľby ústavných sudcov zostáva po starom. Za schválenie finálneho znenia zákona hlasovalo iba 55 poslancov z 97 hlasujúcich zákonodarcov. Väčšina opozičných poslancov pred hlasovaním zo sály odišla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti