Pellegrini sa stretol s Vallom, hovorili o železničnej stanici či odpustení dlhu hlavného mesta

Ladislav Kamenický, Peter Pellegrini, Matúš Vallo
Zľava: Minister financií SR Ladislav Kamenický, predseda vlády SR Peter Pellegrini a primátor Bratislavy Matúš Vallo (druhý sprava za stolom) počas stretnutia premiéra SR s primátorom Bratislavy na Úrade vlády SR. Bratislava, 20. august 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

O problémoch hlavného mesta Bratislavy a ich riešeniach diskutovali dnes predseda vlády Peter Pellegrini a bratislavský primátor Matúš Vallo.

Témou ich rokovania boli napríklad hlavná železničná stanica, mestské lesy a ich ochrana v okolí Bratislavy, náhradné bývanie alebo odpustenie 10-miliónového dlhu, ktorý má hlavné mesto voči štátu. Na tlačovej besede o tom informoval primátor Matúš Vallo.

Veľká architektonická súťaž

Vallo potvrdil, že s premiérom rokovali aj o problémoch s obnovou hlavnej železničnej stanice. Mesto už dlhšie rokuje s ministerstvom financií, aby magistrátu pomohlo dostať sa z nevýhodnej zmluvy, ktorú má Bratislava podpísanú s developerom.

„Už asi v septembri chceme urobiť veľkú architektonickú súťaž. Pohneme sa ku konkrétnym cieľom, na konci ktorých má byť nová hlavná železničná stanica,“ uviedol Vallo.

Výjazdové rokovanie v Bratislave

Primátor okrem iného navrhol premiérovi Pellegrinimu, aby hlavné mesto dostávalo každý rok jednorazový niekoľkomiliónový príspevok na plnenie povinností hlavného mesta a taktiež počas rokovania zdôraznil zjednodušenie prehlasovania trvalého pobytu, ktoré súvisí so zavedením novej parkovacej politiky.

Sú niektoré problémy, ktoré má hlavné mesto a sami ich vyriešiť nedokážeme. Na návrh premiéra sme sa dohodli, že jedno z výjazdových rokovaní na jeseň bude práve v Bratislave, kde sa budeme venovať len bratislavským problémom,“ dodal Vallo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav KamenickýMatúš ValloPeter Pellegrini