Pellegriniho skupina ponúkne parlamentné funkcie v septembri

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Poslanci, ktorí spolu s Petrom Pellegrinim odchádzajú zo strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD), sú pripravení ponúknuť svoje parlamentné funkcie na septembrovej schôdzi Národnej rady SR (NR SR). Na tlačovej besede v parlamente to vo štvrtok povedal poslanec Peter Žiga.

„Keď budú známe počty, nový subjekt bude zaregistrovaný a bude nové rozloženie síl v národnej rade, vtedy sme pripravení ponúknuť svoje funkcie,“ vyhlásil Žiga. Ten je predsedom parlamentného výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). Richard Raši je predseda parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Pellegrini je podpredsedom parlamentu.

Politické strany si rozdelili parlamentné funkcie na základe výsledkov februárových parlamentných volieb. Vládne strany obsadili kreslá predsedov v 12 výboroch a opozícii pripadlo sedem kresiel.

Dali by ste vo voľbách hlas novej strane Petra Pellegriniho?

K vznikajúcemu politickému subjektu Petra Pellegriniho sa pridalo desať poslancov, Richard Raši, Peter Žiga, Denisa SakováErik Tomᚼubica LaššákováJán FerenčákMatúš Šutaj EštokPeter KmecRóbert PuciJán Blcháč. Pellegrini v stredu povedal, že číslo 11 ešte nie je konečné a verí, že v septembri sa pridajú ďalší poslanci parlamentu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniPeter Žiga
Firmy a inštitúcie SMER-SD