Peter Budaj vychytal víťazstvo, Zdeno Chára si pripísal body

Peter budaj
Slovenský brankár Peter Budaj sa teší so svojimi spoluhráčmi z víťazstva Montrealu nad Nashvillom. Foto: SITA, AP
NEW YORK 13. novembra (WEBNOVINY) – Brankár Peter Budaj výraznou mierou pomohol Montrealu k víťazstvu nad Nashville 2:1 po predĺžení v sobotňajšom zápase hokejovej NHL.

Banskobystričan dosiahol v Nashville premiérovú výhru v drese Canadiens, keď nastúpil na druhý zápas sezóny. Kryl v ňom 25 striel a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

„Bolo to veľmi tesné. Hrali sme však dobre, spoluhráči sa výborne vracali a pomáhali mi. V prvej tretine si hráči Predators nevypracovali veľa šancí, v druhej sa dostali do pár brejkov. Impulzom pre nich bol gól v presilovke. Napokon sme to ustáli,“ povedal po zápase Peter Budaj.

Víťazný gól zaznamenal Max Pacioretty v tretej minúte predĺženia. Tréner Predators Barry Trotz koučoval svoj tím v jubilejnom 1000. zápase. Stal sa štvrtým trénerom v NHL, ktorému sa podarilo prekonať na lavičke jedného tímu túto métu. Generálny manažér Predators David Poile sa stal prvým na svojom poste s tisíckou zápasov s dvoma rôznymi klubmi.

Boston v novembri súperov „valcuje“

Boston už zabudol na nevydarený október, v novom mesiaci ešte neprehral a sobotňajšia výhra 6:2 nad Buffalom

9. Milan Jurčina (NY Islanders) 5 0 1 1 -1 10 0

Poznámka: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári

Jaroslav Halák (St. Louis) 9 2 6 1 2,77 88,2 1

Peter Budaj (Montreal) 2 1 1 0 1,48 94,7 0

Poznámka: Za menom a klubom nasleduje

je piatou v rade. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 25 minút a bol najvyťaženejším hráčom súboja. Dosiahol dve asistencie a tri plusové body. V drese Sabres si tri mínusky pripísal Andrej Sekera.

O oba góly Columbusu pri výhre 2:1 nad Winnipegom sa postaral Ryan Johansen, ktorý sa do zostavy Blue Jackets vrátil po jednozápasovom pobyte na tribúne. Johansen strelil víťazný gól vo všetkých troch stretnutiach sezóny, v ktorých Columbus získal dva body. Jets prehrali piaty zápas v rade. „Na tréningu i predpoludňajšom rozkorčuľovaní som tvrdo pracoval, aby som bol pripravený na duel. Je pekné, keď dostane odmenu v podobe dvoch pekných gólov,“ povedal Johansen.

Ottawa zdolala v ontárijskom derby Toronto 5:2 a ukončila sériu piatich zápasov bez víťazstva. Pred duelom vzdali hold štyrom novým členom Siene slávy Edovi Belfourovi, Dougovi Gilmourovi, Markovi Howovi a Joeovi Niewendykovi, ktorých do dvorany uvedú v pondelok.

Jaroslav Halák do zápasu nezasiahol

V bránke St. Louis nastúpil proti Tampe Bay namiesto Jaroslava Haláka tentoraz Brian Elliott a 19 úspešnými
Brian Elliott

zákrokmi vychytal druhý shutout v sezóne. Blues výmena trénera zatiaľ prospieva, pod vedením Kena Hitchocka získali päť zo šiestich možných bodov. „Súboj sa vyvíjal presne podľa našich predstáv. Každý tvrdo pracoval, nevypustil žiadne striedanie,“ povedal Elliott.

Štvrtý súboj v rade vyhrali hráči Detroitu, keď uspeli proti Dallasu (5:2). Red Wings sa darí na oboch koncoch klziska, počas víťaznej série dali osemnásť gólov a inkasovali iba štyri. Detroit začal sezónu piatimi víťazstvami, potom nasledovalo šesť prehier a súčasná séria výhier. „Z predchádzajúcich neúspechov sme sa poučili. V tíme máme dostatok talentovaných hráčov. Snažíme sa častejšie o streľbu a priestor pred bránkou súpera chceme čo najviac prehusťovať,“ povedal kapitán Red Wings Nicklas Lidström.

Prvý gól od 18. októbra z hokejky kapitána Erica Staala znamenal pre Carolinu výhru 5:3 nad Pittsburghom. Penguins nestačili ani dva presné zásahy Staalovho brata Jordana. Hokejisti New Jersey vrátili Washingtonu prehru z piatka, na ľade Capitals museli zmazať dvojgólové manko, aby napokon uspeli v samostatných nájazdoch. Tréner Capitals Bruce Boudreau si 200. víťazstvo v NHL musí ešte počkať.

Shutout Mikea Smitha

Prvý shutout v drese Phoenixu a dvanásty v kariére dosiahol Mike Smith, ktorý zlikvidoval pri výhre 3:0 všetkých
Terry Murray

31 striel hráčov San Jose. Trikrát ho ohrozil aj slovenský center Sharks Michal Handzuš. Phoenix vyhral v San Jose prvýkrát od apríla 2009 a prerušil sériu šiestich neúspechov na ľade tohto súpera.

Hokejisti Flames dali v súboji dvoch tímov zo spodných priečok tabuľky Severozápadnej divízie hráčom Colorada lekciu z efektivity, skórovali štyrikrát z dvadsiatich pokusov a tešili sa z víťazstva 4:3. Calgary vyhrávalo v Denveri už 4:0, domáci sa priblížili na rozdiel gólu, ale vyrovnať už nedokázali.

Los Angeles rozhodlo o víťazstve nad Minnesotou 5:2 štyrmi gólmi v druhej tretine. Tréner Kings Terry Murray oslávil jubilejný 1000. zápas v NHL ziskom dvoch bodov, napodobnil svojho brata Bryana a je celkovo 21. koučom, ktorý prekonal túto métu. Počas kariéry Murray viedol aj Washington, Floridu a Philadelphii, na svojom konte má 494 víťazstiev. Útočník Wild Danny Heatley dosiahol 700. bod v NHL.

Výsledky sobotňajších zápasov

Boston – Buffalo 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)

Góly: 28. Peverley (Ch. Kelly), 34. Seguin (Marchand), 34. Horton (J. Boychuk, CHÁRA), 46. Ch. Kelly (Peverley), 48. Seguin (P. Bergeron, Marchand), 50. Marchand (Seguin, CHÁRA) – 6. Vanek (Pominville), 54. Gragnani (Ehrhoff, Adam).

Toronto – Ottawa 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Góly: 18. Bozak (Kessel, L. Schenn), 48. Lupul – 30. Gončar (Daugavinš, Z. Smith), 38. Foligno (Karlsson, C. Anderson), 41. Z. Smith, 49. Foligno (J. Winchester), 60. M. Michálek.

Washington – New Jersey 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 7. Brouwer, 17. Chimera (Carlson, Johansson) – 33. Sýkora (Zubrus, Eliáš), 39. R. Carter (Salvador), rozhodujúci sam. nájazd Clarkson.

Carolina – Pittsburgh 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 2. Skinner (J. Jokinen, Kaberle), 36. T. Ruutu (Skinner, J. Jokinen), 40. T. Ruutu (Skinner), 56. E. Staal (Gleason, LaRose), 58. LaRose (E. Staal, Harrison) – 42. J. Staal (Malkin, Neal), 45. J. Staal (Cooke, Orpik), 53. Kunitz (Dupuis).

Detroit – Dallas 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 18. Kronwall (Cleary, Holmström), 24. I. White (D. Miller, Lidström), 44. Franzén (V. Filppula, B. Stuart), 50. Helm (Hudler), 51. B. Stuart (Franzén, V. Filppula) – 8. L. Eriksson (Daley, Jamie Benn), 33. Morrow (Ribeiro, Burrish).

San Jose – Phoenix 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 15. Vrbata (Ray Whitney, Hanzal), 20. Gordon (Torres, Korpikoski), 53. O’Sullivan (Chipchura, Aucoin)

Nashville – Montreal 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 24. S Weber (Suter, Spaling) – 14. Desharnais (E. Cole, Gorges), 63. Pacioretty (Subban, Desharnais)

St. Louis – Tampa Bay 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Russell (Gračiov, Polák), 40. Shattenkirk (Steen, Langenbrunner), 47. Oshie (Backes)

Colorado – Calgary 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

Góly: 34. Hejduk (Hejda, Lindström), 41. Duchene (O’Brien, Hejduk), 56. D. Jones (O’Reilly, R. Wilson) – 3. Byron (D. Smith, Stempniak), 6. Iginla (Bouwmeester, Tanguay), 15. Glencross (Kostopoulos, Moss), 30. Stempniak (Horák).

Los Angeles – Minnesota 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)

Góly: 3. Fraser (Moreau, T. Lewis), 22. Martinez (Justin Williams, Gagne), 27. D. Brown (J. Johnson), 32. Gagne (Kopitar, Justin Williams), 35. Greene (Hunter, Stoll) – 41. Clutterbuck (M. Koivu, Heatley), 53. Powe (Židlický, Prosser)

Columbus – Winnipeg 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Johansen (Wisniewski, Methot), 45. Johanesen (Prospal, Nikitin) – 57. Stuart (Byfuglien)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraBrian ElliottJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMax PaciorettyMichal HandzušMike SmithMilan JurčinaNicklas LidströmPeter BudajTomáš KopeckýZdeno Chára