Peter Chudík zvíťazil nad rivalom, po voľbách urobí tri veci

Peter Chudík
Kandidát na predsedu PSK Peter Chudík (uprostred vpravo) po ukončení 1. kola volieb poslancov a predsedov do orgánov samosprávnych krajov - vyšších územných celkov (VÚC) v Prešovskom samosprávnom kraji. Regionálne voľby 2013 sú v poradí štvrtými voľbami od vzniku SR. Prešov, 10. november 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 10. novembra (WEBNOVINY) – Staronovým predsedom Prešovského samosprávneho kraja bude podľa neoficiálnych výsledkov Peter Chudík, ktorého v regionálnych voľbách podporila koalícia Smer-SD, Náš kraj, Strana moderného Slovenska. Chudík bude tento post zastávať štvrté volebné obdobie. Po prvýkrát sa mu podarilo vyhrať voľby hneď v prvom kole.

Výsledky krajských volieb si môžete pozrieť —–> v tomto článku.

Na sčítavanie hlasov a výsledky volieb čakal so svojimi straníckymi kolegami v prešovskej straníckej centrále Smeru. Pre média povedal, že hneď po voľbách urobí tri veci. Najprv sa vyspí, potom si zoberie dva dni voľna a následne začne pracovať ako doteraz. Žiadne veľké zmeny nechystá, pretože výsledky volieb ho ubezpečili v tom, že ľudia sú s jeho prácou spokojní.

Chudík sa poďakoval voličom za každý hlas, ktorý získal. Tentokrát sa mu podarilo zvíťaziť nad svojím rivalom Jánom Hudackým (KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd) ešte výraznejšie ako pred štyrmi rokmi, keď išli spoločne do druhého kola. Chudík považuje tento výrazný úspech vo voľbách za vysvedčenie, ktoré mu vystavili voliči za jeho 12-ročnú prácu.

Svoj úspech vidí aj v tom, že stále pôsobil v tomto kraji. Chodil do všetkých regiónov, hovoril s ľuďmi a staral sa o celý kraj. Na otázku, či sa kupovali v kraji rómske hlasy, povedal, že s takými informáciami operovala stále porazená strana a nič sa nepotvrdilo. „Vyhralo to, že v podstate ja som volebnú kampaň robil od prvého dňa, po skončení minulých volieb. V súčasnej kampani som priamo komunikoval s ľuďmi, čo považujem za najdôležitejšie,” povedal víťaz volieb.

Petrovi Chudíkovi prišiel osobne blahoželať do Prešova aj predseda parlamentu Pavol Paška. Ako uviedol, potvrdilo sa, že Smer-SD stále láka voličov, je príťažlivou stranou, ktorá oslovuje ľudí svojím programom. V regionálnych voľbách podľa neho strana Smer-SD postavila naozaj silných kandidátov, ktorí už niečo dokázali a Peter Chudík potvrdil túto dominanciu Smeru. Paška vyjadril presvedčenie, že aj skladba krajského parlamentu ukáže, že ich strana ponúka kvalitných ľudí a dobrý program.

Výsledky krajských volieb v Prešovskom kraji

Kandidát
Počet hlasov
Podiel hlasov v %
Peter Chudík (Smer-SD)
69 455
53.78
Ján Hudacký (KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd)
39 105
30.27
Dorota Bujňáková (Nový parlament)
3932
3.04
Štefan Straka (KSS)
3712
2.87
Anton Korba (nezávislý)
3357
2.59
Ján Bajus (Zmena zdola)
3286
2.54
Ľubomír Vasilišin (7 statočných)
2748
2.12
Vladimír Klein (Ľudová strana Naše Slovensko)
2207
1.70
Jozef Mihalčin (Slovenská ľudová strana)
1343
1.03

Peter Chudík podľa neoficiálnych výsledkov regionálnych volieb získal 53,78 percenta voličských hlasov. Podporilo ho 69 455 voličov.

Druhý v poradí skončil kandidát SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd Ján Hudacký, za ktorého hlasovalo 30,27 percenta voličov a získal 39 105 hlasov. Volebná účasť dosiahla 22,13 percenta. Vyplýva to z výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

V Prešovskom kraji kandidovalo na post župana deväť kandidátov, z toho jedna žena. Medzi kandidátmi bol jeden nezávislý kandidát, dvoch podporili koalície a šiestich nominovali jednotlivé politické strany.

Video: Peter Chudík nechce nič meniť, bude pokračovať v tom, čo robil doteraz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján HudackýPavol PaškaPeter Chudík