Peter Mlynár skončil v šprinte FIS vo štvrťfinále

Mlynár

BRUKSVALLARNA 13. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Peter Mlynár po postupe do vyraďovacích bojov v šprinte v rámci pretekov kategórie FIS vo švédskej Bruskvallarne skončil vo svojom štvrťfinálovom rozbehu šiesty a do ďalších bojov nepostúpil. Ďalší traja Slováci v 132-člennom štartovom poli neuspeli už v kvalifikácii a medzi elitnú tridsiatku sa nedostali. Ivan Bátory skončil štyridsiaty tretí, Martina Bajčičáka klasifikovali na 52. priečke a biatlonista Pavol Hurajt, ktorý preteky absolvoval v rámci bežeckej prípravy, obsadil 74. miesto.

Preteky ovládli domáci Švédi

V kategórii žien im patril celý stupeň pre medailistov, z víťazstva sa tešila Ida Ingemarsdotterová, medzi mužmi bol vo finále najrýchlejší majiteľ malého krištáľového glóbusu v šprinte z predchádzajúcej sezóny Emil Jönsson.

Výsledky šprintu voľnou technikou

MUŽI: 1. Emil Jönsson, 2. Jesper Modin (obaja Švéd.), 3. Devon Kershaw (Kan.), … 28. Peter Mlynár, … nepostúpili do vyraďovacích bojov 43. Ivan Bátory, 52. Martin Bajčičák, 74. Pavol Hurajt (všetci SR)

ŽENY: 1. Ida Ingemarsdotterová, 2. Charlotte Kallová, 3. Hanna Brodinová (všetky Švéd.)

Viac k osobe Charlotte KallováIvan BátoryMartin BajčičákPavol HurajtPeter Mlynár