Peter Sagan skončil v štvrtej etape Okolo Švajčiarska siedmy

Peter Sagan
Peter Sagan v cieli klasiky Valónsky šíp, na ktorej obsadil 12. miesto. Foto: SITA/AP

BUOCHS 11. júna (WEBNOVINY) – Francúzsky cyklista Arnaud Démare sa stal na pretekoch Okolo Švajčiarska víťazom utorňajšej štvrtej etapy, ktorá viedla z Innertkirchen do Buochs a merala 161 km.

Jazdec tímu FDJ sa presadil v záverečnom špurte, Slovák Peter Sagan v ňom nestačil a do cieľa prišiel na siedmom mieste. Druhú priečku obsadil Austrálčan Matthew Harley Goss a tretí bol Američan Tyler Farrar.

Ďalší slovenský cyklista v pelotóne Peter Velits skončil 33. s rovnakým časom ako víťazný Démare.

Na čele priebežného poradia zostal Švajčiar Mathias Frank zo zoskupenia BMC, pred Čechom Romanom Kreuzigerom má 23-sekundový náskok. Velits je v priebežnom celkovom poradí 24. s takmer 5-minútovým mankom na Franka.

Sagan si polepšil oproti pondelku o jedno miesto, po utorku mu patrí 43. pozícia s mankom 10:55 min. V stredu je na programe 5. etapa z Buochs do Leuggern, ktorá bude mať dĺžku 176,4 km.

Výsledky – Okolo Švajčiarska:

4. etapa (Innertkirchen – Buochs, 161 km): 1. Arnaud Démare (Fr.) FDJ 4:08:23 h, 2. Matthew Harley Goss (Aus.) Orica-GreenEdge, 3. Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp, 4. John Degenkolb (Nem.) Argos-Shimano, 5. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša, 6. Heinrich Haussler (Aus.) IAM Cycling, 7. Peter Sagan (SR), … 33. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step – všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 4. etape: 1. Mathias Frank (Švaj.) BMC 11:48:01 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +23 s, 3. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar +35, 4. Giovanni Visconti (Tal.) Movistar +53, 5. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +57, 6. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +1:08 min, … 24. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +4:50, 43. Peter Sagan (SR) Cannondale +10:55

Viac k osobe Alexander KristoffArnaud DémareJohn DegenkolbPeter SaganPeter VelitsRoman KreuzigerThibaut PinotTyler Farrar