Peter Sagan stratil tričko lídra, do cieľa dorazil piaty

Bez názvu
Peter Sagan Foto: SITA/AP

MUSCAT 16. februára (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel v 3. etape o červené tričko lídra pretekov Okolo Ománu.

Dvadsaťdvaročný pretekár tímu Liquigas-Cannondale finišoval vo štvrtok po 144,5 km z Al Awabi do Muscatu na 5. mieste. Na vedúcu pozíciu celkového poradia sa dostal vďaka bonifikácii za 2. priečku Nemec André Greipel. Sagan momentálne na svojho súpera stráca 2 sekundy.

Štvrtkovú etapu vyhral ďalší Nemec Marcel Kittel z tímu Project 1t4i. V 3. etape sa rozhodovalo v hromadnej koncovke elitných šprintérov, štvrtý prišiel do cieľa Tyler Farrar, šiesty Tom Boonen a ôsmy úradujúci majster sveta Mark Cavendish. Kittel dosiahol druhý triumf v roku 2012, začiatkom februára sa presadil na podujatí Etoile de Bessages vo Francúzsku.

Druhý slovenský zástupca na pretekoch Peter Velits prišiel do cieľa v hlavnom poli na 36. mieste. V celkovom poradí je jazdec Omega Pharma-Quick Step na 14. pozícii.

Dnešná etapa bola vcelku pohodová, cesty sú stále dosť široké a rovinaté. Od štartu ušla menšia skupinka, ktorú neustále sťahoval tím Sky. Posledných päť kilometrov bolo dosť dramatických a nervóznych. Do toho prišlo veľmi veľa kruhových objazdov, kde sa to natlačilo a hrozili pády. V posledných metroch som si vybojoval skvelé miesto hneď za Nemcom Kittelom, avšak musím poznamenať, že podobné rýchle dojazdy mi tak nelahodia. Preferujem skôr dojazdy na silu, mierne do kopčeka, aký bol v stredu, keď som vyhral. Prípadne mám rád záverečný špurt zo zákruty, kde sa musí vyvíjať obrovská rýchlosť,“ skonštatoval cyklista Peter Sagan, ktorý je aj naďalej lídrom súťaže mladých jazdcov o biely dres.

Napriek tomu, že som o dve stotinky stratil cenný červený dres, som veľmi rád, že som stále v hre v každej hodnotiacej súťaži a biely dres mi zostal. Cítim sa v pohode, ale uvidíme, čo ešte prinesú zvyšné tri etapy,