Peter Sagan v Montréale na víťazstvo nedosiahol

Peter Sagan
Peter Sagan Foto: SITA/Tomáš Somr

MONTRÉAL 9. septembra (WEBNOVINY) – Nór Lars Petter Nordhaug sa stal víťazom cyklistických pretekov WorldTour v kanadskom Montréale, na ktorých o prvenstvo bojoval aj Slovák Peter Sagan.

Nordhaug si prvenstvo vybojoval až v záverečných metroch, keď o dve sekundy predstihol dvojicu Moreno Moser (Liquigas-Cannondale) a Alexandr Kolobnev (Kaťuša).

V posledných stovkách metrov sa o víťazný únik pokúšal Edvald Boason Hagen aj Alexandr Kolobnev, no najviac síl mal napokon Nordhaug.

Slovák Peter Sagan prišiel do cieľa v početnej skupine unikajúcich jazdcov, no na prvú desiatku to nestačilo, skončil na dvanástej pozícii so štvorsekundovým odstupom na víťaza.

V štartovom poli sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci – Martin Velits skončil na 75. mieste a Juraj Sagan preteky nedokončil.

Výsledky – GP Cycliste de Montréal:

1. Lars Petter Nordhaug (Nór.) Team Sky 5:28:29 h, 2. Moreno Moser (Tal.) Liquigas-Cannondale, 3. Alexandr Kolobnev (Rus.) Kaťuša obaja +2 s, 4. Simon Gerrans (Aus.) Orica GreeEdge, 5. Edvald Boason Hagen (Nór.) Team Sky obaja +4, 6. Björn Leukemans (Belg.) Vacansoleil-DCM +5, … 12. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +4, 75. Martin Velits (SR) Omega Pharma – QuickStep +3:45 min, Juraj Sagan (SR) Liquigas-Cannondale nedokončil