Fantastická Vlhová obhájila striebornú medailu na MS v zjazdovom lyžovaní, alpskú kombináciu ovládla Shiffrinová (video+foto)

Petra Vlhová, MS v zjazdovom lyžovaní, alpská kombinácia
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová so striebornou medailou na stupňoch pre víťazky po alpskej kombinácii žien na MS v zjazdovom lyžovaní. Cortina d'Ampezzo, 15. február 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 15. februára 15:53

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová na majstrovstvách sveta v talianskej Cortine d’Ampezzo obhájila striebornú medailu v kombinácii z predchádzajúceho šampionátu v Aare 2019. 

Majsterkou sveta Shiffrinová

Dvadsaťpäťročná Liptáčka v súčte časov zo super G a jedného slalomového kola nestačila iba na Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Bronzovú medailu berie Švajčiarka Michelle Gisinová. Cenné kovy v pondelok získali tri najväčšie favoritky na pódium.

Viac o téme: MS v zjazdovom lyžovaní

„Povedala by som, že dnes som vybojovala striebro a nie stratila zlato. Mikaela bola dnes perfektná! A môj slalom nebol až taký dobrý. Aj striebro sa však ráta. Už v super G som mohla byť o čosi rýchlejšia, ale rozdiel urobil až slalom,“ uviedla Vlhová podľa webu Laola1.at.

Pre ČT Sport neskôr povedala: „Medaila je medaila a veľmi sa z nej teším. Mikaela bola dnes perfektná v oboch disciplínach. Potvrdiť medailu je veľmi ťažké, som teda šťastná. V super G som zo seba vydala maximum, aj keď tam boli chybičky. Viac rezerv v mojom výkone bolo v slalome. Slalomová trať ma však neprekvapila, na prehliadke som odhadla náročnú pasáž hneď v úvode.“

Vlhová so štartovým číslom 26 predviedla predpoludním v superobrovskom slalome solídny výkon a zaradila sa na 7. pozíciu. Na líderku Federicu Brignoneovú z Talianska strácala štyri desatiny sekundy, za priebežne treťou Shiffrinovou zaostávala o 34 stotín sekundy a za piatou Gisonovou o 0,14 sekundy.

V popoludňajšom slalome domáca Brignoneová vypadla už na druhej bránke, neskôr Američanka Shiffrinová sa po výbornom výkone dostala na čelo a už ju nikto nepredstihol.

Vlhová získala piatu medailu

V súčte časov menej ako sekundu za Shiffrinovou zaostala Gisinová (+0,89 s) a po nej aj Vlhová, ktorá previedla lepšiu slalomovú jazdu ako Švajčiarka a s mankom 0,86 s na víťazku získala striebornú medailu.

„Som veľmi šťastná. Bol to náročný slalom, ale je to pochopiteľné, keďže je to pripravené aj pre mužov. Podmienky boli výborné a medailu so mnou získali dievčatá, ktoré sú silné aj v rýchlostných disciplínach,“ zneli prvé slová Shiffrinovej po zisku zlata.

Obhajkyňa titulu Švajčiarka Wendy Holdenerová bola po super G až štrnásta a v slalome vypadla hneď v úvode trate. Zaujímavosťou je, že Vlhová s Gisinovou za Shiffrinovou zaostali o menej ako sekundu, ďalšie pretekárky mali až viac ako dvojsekundové manko.

V slalomovom kole išli pretekárky na rozdiel od minulosti v rovnakom poradí, v akom dokončili super G. V Cortine d’Ampezzo sa prvýkrát jazdila ženská kombinácia na MS ako súčet super G a slalomového kola. Až dosiaľ sa pre tento účel v rámci svetových šampionátov používal skrátený zjazd.

Vlhová získala v kariéru už piatu medailu z MS, okrem kompletu z Aare 2019 bola v roku 2017 súčasťou strieborného slovenského družstva v tímovej súťaži. Shiffrinová si v pondelok pripísala šiesty titul svetovej šampiónky, premiérový v kombinácii. V Cortine už brala bronz aj v super G. V minulosti získala zlato na predchádzajúcich štyroch šampionátoch v slalome, najcennejší kov v Aare 2019 brala aj v superobrovskom slalome.

MS v zjazdovom lyžovaní 2021 – alpská kombinácia žien

  • Cortina d’Ampezzo

1. kolo (super G): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 1:22,11 min., 2. Elena Curtoniová (Tal.) +0,01, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,06, 4. Ester Ledecká (ČR) +0,16, 5. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,26, 6. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,32, 7. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,40, 8. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,47, 9. Maruša Ferková (Slo.) a Jasmina Suterová (Švaj.) obe +0,67

  • PETRA VLHOVÁ mala štartové číslo 26

Celkové poradie (super G + slalom): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:07,22, 2. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,86, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,89, 4. Elena Curtoniová (Tal.) +2,35, 5. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,81, 6. Marta Bassinová (Tal.) +3,54, 7. Laura Gaucheová (Fra.) +3,64, 8. Ester Ledecká (ČR) +4,12, 9. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +4,93, 10. Maruša Ferková (Slo.) +5,04

  • 2. kolo (slalom) nedokončili: Federica Brignoneová (Tal.), Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.), Jasmina Suterová (Švaj.), Marie-Michelle Gagnonová (Fra.), Valerie Grenierová (Kan.), Wendy Holdenerová (Švaj.), Meta Hrovatová (Slo.), Priska Nuferová (Švaj.), Ariane Rädlerová (Rak.), Estelle Alphandová (Švéd.), A. J. Hurtová (USA), Francesca Baruzziová Farroliová (Arg.), Nevena Ignjatovičová (Srb.), Tifany Rouxová (Fra.)
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Vlhová