Vlhová si skvelým druhým kolom polepšila o 11 priečok, obrovský slalom v Lienzi vyhrala Shiffrinová (foto)

Petra Vlhoová, obrovský slalom, Lienz
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola obrovského slalomu v rakúskom Lienzi. Lienz, 28. december 2023. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

• aktualizované 28. decembra 14:34

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto vo štvrtkovom obrovskom slalome Svetového pohára 2023/2024 v rakúskom Lienzi. V prvom kole mala štartové číslo 4 a zajazdila až 18. najlepší čas. V druhom bola štvrtá najrýchlejšia, čo v súčte stačilo na spomínaný prienik do najlepšej desiatky.

Štart 1. kola posunul pád predjazdkyne

Z triumfu sa tešila Američanka Mikaela Shiffrinová, druhé miesto obsadila Federica Brignoneová a tretia skončila Švédka Sara Hectorová, ktorá si oproti prvému kolu pohoršila o jednu priečku. Talianka Brignoneová bola po úvodnej jazde piata.

Štart štvrtkových pretekov bol naplánovaný na 10.00, ale o vyše 10 minút sa posunul pre pád jednej z predjazdkýň. Následne už po pár prvých bránach spadla aj Talianka Marta Bassinová so štartovým číslom 1.

Petra Vlhová, obrovský slalom, Lienz

„Ani neviem, ako to mám zhodnotiť. Máme zmiešané pocity. Teším sa z výkonu v druhom kole, že som sa posunula nahor. Podmienky mi vôbec nesadli a nevedela som poriadne spraviť oblúk. Bola som z toho nešťastná. Trápila som sa, bolo to hrozné,“ uviedla po pretekoch Vlhová do mikrofónu RTVS Šport a pokračovala: „Do druhého kola sa zmenili podmienky, v ktorých sa cítim dobre.“

Vlhová vyrovnala svoj najhorší výsledok

Shiffrinová si pripísala už 92. triumf v pretekoch Svetového pohára a v tomto smere je neohrozenou líderkou štatistík.

Vlhová vo štvrtok vyrovnala svoj najhorší výsledok z rakúskeho Lienzu, ktorým bola 7. pozícia v obrovskom slalome v decembri 2017, v minulosti tam „obrák“ nedokončila v roku 2015. Už v piatok je v Lienzi na programe slalom, prvé kolo o 10.00 h a druhé o 13.00 h. „Zajtra je slalom, čakám oddych a pôjdem do toho naplno,“ dodala Vlhová.

V hodnotení disciplíny sa na čelo poradia dostala Brignoneová, ktorá vedie o 35 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorú vo štvrtok klasifikovali na 6. mieste. Shiffrinová je tretia a Vlhová štvrtá. V celkovom poradí SP je líderkou stále Shiffrinová, druhá je Brignoneová s mankom 163 bodov a Vlhová na tretej priečke zaostáva o 273 bodov.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

• Lienz – obrovský slalom

1. kolo: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:01,82 min., 2. Sara Hectorová (Švéd.) +0,63 s., 3. Raghnild Mowinckelová (Nór.) +1,03, 4. Lara Gutová Behramiová (Švaj.) +1,49, 5. Alice Robinsonová (N. Zél.) a Federica Brignoneová (Tal.) obe +1,63, 7. Clara Direzová (Fra.) +1,70, 8. Valerie Grenierová (Kan.) +1,71, 9. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +1,73, 10. Sofia Goggiová (Tal.) +1,76… 18. PETRA VLHOVÁ (SR) +2,23

• Petra Vlhová mala štartové číslo 4
  • štart prvého kola bol posunutý o 10 minút pre pád predjazdkyne
  • prvé kolo nedokončili z elitnej 15-ky nedokončili: Marta Bassinová (Tal.)

2. kolo (celkové poradie): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:05,98 min., 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,38 s., 3. Sara Hectorová (Švéd.) +0,45, 4. Valerie Grenierová (Kan.) +0,63, 5. Julia Scheibová (Rak.) +0,80, 6. Lara Gutová Behramiová (Švaj.) +1,21, 7. PETRA VLHOVÁ (SR) +1,30, 8. Sofia Goggiová (Tal.) +1,40, 9. Alice Robinsonová (N. Zél.) +1,49, 10. Zrinka Ljutičová (Chorv.) +1,52

• druhé kolo nedokončili: Clara Direzová (Fra.)