Peugeot Citroën reaguje na trh, v Európe zvýši produkciu

PSA Peugeot Citroën
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

PARÍŽ 21. apríla (WEBNOVINY) – Francúzsky výrobca áut PSA Peugeot Citroën v utorok oznámil, že zvýši produkciu svojich automobilov v Európe. Rozhodnutie automobilky ovplyvnilo najmä zvýšenie európskych registrácii áut. Ako informoval výrobca PSA Peugeot Citroën, produkcia jeho automobilov sa zvýši v období mája až augusta o desať percent, čo predstavuje 60-tisíc vozidiel.

Podľa údajov, ktoré už skôr v apríli zverejnilo Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA), vzrástol v marci počet registrácii nových áut v Európe o 10,8 percenta. Pozitívne ich ovplyvnilo najmä posilnenie trhu s automobilmi strednej triedy.

Počet nových registrácií áut v krajinách Európskej únie a Európskeho združenia voľného obchodu (EFTA) v sledovanom mesiaci stúpol na 1,65 milióna, k čomu prispelo posilnenie predaja na všetkých piatich hlavných automobilových trhoch, a to v Nemecku, vo Veľkej Británii, vo Francúzsku, v Taliansku a v Španielsku.

Spoločnosť
PSA Peugeot Citroën

má v Trnave závod, ktorý je technologicky najnovším v skupine. Strategickú investíciu francúzsky koncern oznámil v januári 2003 a do začatia výroby dosiahla 700 miliónov eur. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom