Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Paneurópska vysoká škola
Paneurópska vysoká škola Foto: Paneurópska vysoká škola
26. marca 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

PEVŠ privíta medzinárodnú konferenciu o vzdelávaní

BRATISLAVA 26. marca (WBN/PR) – Na akademickej pôde PEVŠ sa 2.-4. apríla stretnú odborníci zo siedmych krajín (SR, Turecko, Nemecko, Francúzsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajina) a pätnástich univerzít a budú diskutovať na tému vysokoškolského vzdelávania v multikulturálnom prostredí.

Trojdňová medzinárodná konferencia si dáva za cieľ nájsť paralely i rozdiely, pozitíva i negatíva, ktoré so sebou prináša čoraz väčšia prepojenosť vysokoškolského vzdelávania, či rastúca mobilita študentov. Poznatky z konferencie by mali pomôcť k ďalšiemu prenosu poznatkov a lepšiemu pochopeniu špecifík vzdelávania v jednotlivých oblastiach Európy. Aj preto sa v Bratislave stretnú odborníci ako zo Západnej, tak i Strednej, Južnej a Východnej Európy.

„Sme poctení, že môžeme na pôde Paneurópskej vysokej školy privítať takú významnú konferenciu. Tešíme sa na konfrontáciu slovenského vysokoškolského vzdelávania s ďalšími európskymi regiónmi a veríme, že poznatky od našich zahraničných hostí dokážeme aplikovať pri ďalšom rozvoji študijných programov u nás,“ vyjadril sa prof. Ján Svák DrSc., rektor Paneurópskej vysokej školy.

Okrem zahraničných hostí vystúpia i zástupcovia viacerých slovenských verejných vysokých škôl – Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Matej Bela v Banskej Bystrici, či Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Odporúčané články

Dve fakulty PEVŠ podľa ARRA lídrom v ukazovateli vzdelanie Európska trampolína

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...