Philadelphia prišla v zápase o Jágra aj Voráčka

Jaromír Jágr v prvom zápase prekonal rekord
Jaromír Jágr sa po trojročnej odmlke, počas ktorej hral v ruskom Avangarde Omsk v Kontinentálnej hokejovej lige, vrátil vo štvrtok v drese Philadelphie do kolotoča zámorskej NHL a hneď v prvom zápase v Bostone ako devätnásty hráč histórie prekonal hranicu 1600 kanadských bodov. Jágr v 20. min prihral v presilovke na gól Claudovi Girouxovi. Tridsaťdeväťročný Čech odohral vo štvrtok v Bostone svoj 1274. zápas v NHL. Na konte má teraz 646 gólov a 954 asistencií. Foto: SITA/AP Photo/Alex Brandon

PHILADELPHIA 7. marca (WEBNOVINY) – Tím zámorskej hokejovej NHL Philadelphia Flyers doma zdolal jeden z najkvalitnejších klubov v profilige Detroit Red Wings 3:2, no prišiel o dvojicu českých útočníkov Jaromíra Jágra a Jakuba Voráčka.

Obaja síce nastúpili na utorkový duel proti „červeným krídlam“, ale zhodne odohrali necelých desať minút a zo zápasu odstúpili. Štyridsiatnik Jágr zamieril do kabíny v druhej tretine a pre poranenie v oblasti bedra sa už na ľad nevrátil. Skúsený hokejista v tejto sezóne nútene pauzoval už niekoľkokrát, keď mal problémy so slabinami.

Voráček doplatil na tvrdý kontakt so švédskym obrancom Niklasom Kronwallom. Z ľadu museli českému krídelníkovi pomôcť spoluhráči a vedenie klubu po súboji informovalo, že tvár 22-ročného útočníka „zdobia“ stehy na tvári.