Piešťany si vo finálovej sérii pripísali prvý triumf

Piestany
Vyrovnávajúci gól Bardejova v 3.tretine na 3:3 počas zápasu I. hokejovej ligy, finále play-off medzi - ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bardejov. Piešťany, 7. marec 2012. Foto: SITA/Erik Ďuriš

PIEŠŤANY 7. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany si v treťom finálovom dueli I. ligy pripísali v konfrontácii s HC 46 Bardejov prvé víťazstvo a znížili stav série na 1:2 na zápasy.

O osude stredajšieho dramatického stretnutia rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých uspeli Piešťany 2:1.

Obidva nájazdy premenil v domácom drese Vladimír Nemec, za hostí kontroval iba Alexander Valentín. V riadnom hracom čase i po následnom predĺžení svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 3:3.

V samotnom dueli sa Piešťany ujali vedenia gólom Jakuba Ručkaya v 5. min, za „východniarov“ však odpovedal dvoma gólmi Marcel Baláž. Po druhej dvadsaťminútovke odchádzali do kabín spokojnejší domáci hráči – postarali sa o to presnými zásahmi Marek Mertel a Vladimír Nemec.

Strelecky disponovaný Baláž však dosiahol hetrik, ani ten však napokon Bardejovu nepomohol. Domácim hrdinom „nájazdov“ sa stal spomenutý Nemec. Štvrtý finálový duel I. ligy je na programe vo štvrtok 8. marca od 18.00 h opäť na piešťanskom ľade.

Hokej – finále play-off – tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany – HC 46 Bardejov 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 1:0) – stav série 1:2

Góly: 5. J. Ručkay (Ďurkech), 21. Mertel (A. Hruška), 30. V. Nemec (B. Jánoš), rozhodujúci sam. nájazd V. Nemec – 17. M. Baláž (Dancsák), 19. M. Baláž, 54. M. Baláž (Pichnarčík, Ľ. Sabol)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, D. Konc – P. Šefčík, Výleta, 1513 divákov