Pikkarainen vo Zvolene skončil

Bez názvu
Kapitán Slovana Ľubomír Vaic (druhý sprava), útočník Ján Lipiansky (vľavo) a zvolenský obranca Juraj Valach (druhý sprava) s brankárom Jánom Lacom po prvom góle v sieti Zvolena počas prvej tretiny tretieho zápasu štvrťfinálovej play-off série slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HKm Zvolen a Slovanom Bratislava Foto: SITA/Dušan Hein

ZVOLEN 18. marca (WEBNOVINY) – Po stredajšom treťom zápase štvrťfinálovej série play-off hokejovej Slovnaft extraligy HKm Zvolen – Slovan Bratislava (1:4) rozhodlo vedenie tímu spod Pustého hradu po dohode s trénermi o ukončení pôsobenia fínskeho legionára Kimma Pikkarainena. Informuje o tom internetová stránka zvolenského klubu. Podľa generálneho manažéra klubu Ivana Piovarčiho bolo dôvodom k tomuto kroku „opakované porušenie hernej disciplíny tohto obrancu“, ktorý nastúpil v priebehu tohto ročníka extraligy za zvolenský tím v 41 zápasoch s bilanciou 3 góly, 14 asistencií a 48 trestných minút.

Tridsaťtriročný Pikkarainen strávil väčšinu kariéry v Jokerite Helsinki. Hrával na najvyššej úrovni aj za Kuopio, Lahti, Jyväskylä, Espoo Blues a Tapparu Tampere, dánsky Herning či švédskeho druholigistu Nittorps.