Plážové volejbalistky Dubovcová a Štrbová dosiahli ďalší skvelý výsledok na turnaji World Tour

Andrea Štrbová
Slovenská plážová volejbalistka Andrea Štrbová. Foto: www.facebook.com.

ŤIN-ŤIANG 25. mája (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová obsadili konečné 9. miesto na tohtotýždňovom turnaji World Tour kategórie Four stars v čínskom Ťin-ťiangu (22. – 26. mája 2019).

Jednoznačný prvý set

Slovenky nasadené ako dvadsiate v sobotňajšom osemfinále podľahli brazílskym trojkám podujatia Ágathe Bednarczukovej a Eduarde „Dude“ Santosovej-Lisboovej 0:2 (-11, -20).

Po jednoznačnom prvom sete bola druhá časť vyrovnaná až do konca a Slovenky boli v hre o tajbrejk, k setbalu sa však nedostali a favoritky premenili druhý mečbal (22:20).

Ágatha a Duda vlani v auguste triumfovali na World Tour Finals, skúsená 35-ročná Ágatha po boku Bárbary Seixasovej De Freitasovej získala titul majsterky sveta (2015) aj striebro na domácich olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro.

Úspešný štart sezóny

Dubovcová a Štrbová vstúpili do hlavnej časti sezóny mimoriadne úspešne; počas ostatných štyroch týždňov absolvovali tri turnaje World Tour a ani raz nechýbali v Top 10 – v malajzijskom Kuala Lumpur (Three stars) skončili na 5. priečke a v brazílskej Itapeme (Four stars) na 9. pozícii.

Zabezpečili si tiež účasť na blížiacich sa majstrovstvách sveta v nemeckom Hamburgu (28. júna – 7. júla), podotkol web Slovenskej volejbalovej federácie.

Počas budúceho víkendu (1. – 2. 6.) čaká Slovenky turnaj I. fázy európskeho Kontinentálneho pohára 2018 – 2020, prostredníctvom ktorého tiež zabojujú o miestenku na olympijské hry 2020 do japonského Tokia. V C-skupine v Bettystowne budú Slovenky bojovať o dve postupové miesta do II. fázy KP proti domácim Írkam, Estónkam a Dánkam.

World Tour 2018/2019 v plážovom volejbale

  • Four stars – Ťin-ťiang (Čína)

Osemfinále

Ágatha Bednarczuková, Eduarda Santosová-Lisboová (Braz.-3) – Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-20) 2:0 (11, 20)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea ŠtrbováNatália Dubovcová