Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ples v opere Foto: SITA
6. novembra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Ples v opere zrejme vyzbiera viac než milión eur na charitu

BRATISLAVA 6. novembra (WBN/PR) – Pätnáste výročie Plesu v opere, ktorý sa bude konať 10.januára 2015, s veľkou pravdepodobnosťou prelomí hranicu milión eur vyzbieraných na charitu. Za posledných 5 rokov hostia plesu vyzbierali 821-tisíc eur, ktoré boli vždy použité na dobročinné účely. Suma vyzbieraná na jubilejnom Plese v opere bude použitá na podporu prístrojového vybavenia detských anestéziologicko-resuscitačných kliník.

Do hranice milión eur nám chýba necelých 180-tisíc a už dnes môžeme s veľkou mierou pravdepodobnosti predpokladať, že hranicu milión prekonáme. Hostia plesu sú štedrí darcovia. Už dnes máme dvoch potvrdených hostí, ktorí prispeli sumou 5-tisíc eur,“ prezradila riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová a dodala, že charitatívny rozmer Plesu v opere je každým rokom silnejší a jeho systematický rozvoj prináša svoje výsledky.

Sme radi, že Ples v opere je už dnes aj symbolom spoločenskej zodpovednosti a stal sa inšpiráciou pre charitatívne aktivity na celom Slovensku,“ povedal člen Plesového výboru a generálny riaditeľ spoločnosti Orange Pavol Lančarič.

Výťažok z Plesu v opere bol v minulosti použitý na podporu Detského kardiocentra, na zlepšenie prístrojového a technického vybavenia zdravotných zariadení pre predčasne narodené deti a ich rodiny, ako aj na zlepšenie prístupu zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov ku kultúrnym podujatiam. Tento rok hostia prispievajú na zlepšenie prístrojového vybavenia detských anestéziologicko-resuscitačných kliník. Podporia tak úsilie lekárov, ktorí dennodenne zachraňujú ich životy v Bratislave, Banskej Bystrici, Martine a v Košiciach.

Ples v opere sa bude v súlade so svojou tradíciou konať v historických priestoroch Slovenského národného divadla v sobotu 10. januára 2015. Ocenením dobročinného aj spoločenského významu je opätovná záštita hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy.

O Plese v opere

Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Po štrnástich rokoch predstavuje Ples v opere nielen spojenie spoločenskej elegancie, vysokého kultúrneho zážitku, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie. Ples v opere našiel svoje miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Plesu sa opätovne dostalo tej cti, že nad ním prevzala záštitu Bratislava, hlavné mesto Slovenskej republiky. Ples v opere každoročne poctia svojou prítomnosťou významné osobnosti spoločenského aj hospodárskeho života.

Odporúčané články

Dobročinný Ples v opere si programom uctí storočnicu vzniku Československa Na 17. Plese v opere vyzbierali rekordnú čiastku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...