Plyšové hračky pomáhajú deťom

Ph154866.jpg
Foto: IKEA

BRATISLAVA 1. augusta 2018 (WBN/PR) – Kolekcia plyšových hračiek SAGOSKATT vznikla už po tretíkrát z návrhov „malých dizajnérov“ počas kampane IKEA Poďme sa hrať a zmeníme svet! Z tisícov detských kresieb sa vyberie 10 víťazných, podľa ktorých vznikajú skutočné hračky pre deti. Okrem 45 miliónov eur, ktoré venuje IKEA Foundation organizáciám Handicap International, Save the Children, Special Olympics, Room to Read, UNICEF a War Child sa IKEA rozhodla tento rok venovať tržby z predaja plyšových hračiek SAGOSKATT, ktoré vznikli z návrhov malých dizajnérov miestnym organizáciám. Na Slovenku sme tak sumou  5.057 eur podporili 3 organizácie: Special Olympics Slovakia, detský mobilný hospic Pod krídlami Dominiky a občianske združenie MyMamy.

„Tržby z predaja hračiek SAGOSKATT chceme vrátiť späť deťom. Dúfame, že tieto prostriedky pomôžu vybraným organizáciám, aby mohli pomáhať deťom zlepšiť ich život,“ hovorí Lukáš Běhunčík, vedúci udržateľných projektov IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Ph154750.jpg
Foto: IKEA

„Sme veľmi radi, že ste nás podporili a s vďakou dar prijímame. Peniaze použijeme na práve pripravovaný projekt ″Nosíme sa na detskej onko.″ Jedná sa o zakúpenie detských ergonosičov, šatiek, slintáčikov a tašiek na prenášanie. Nosiče budú bezplatne zapožičiavané maminkám s malými deťmi, ktoré postupujú chemoterapiu, počas celej doby liečenia. Keďže na oddelení sa nachádzajú aj úplne malinké deti, ktoré ešte nechodia, ale aj tie o trochu staršie, ktoré potrebujú stále bezpečnú maminu náruč. V čase nosenia je to pre mamičky veľmi náročné. Musia nosiť dieťatko na rukách, tlačiť infúzny stojan, niesť napríklad fľašku s vodou. A tak vznikol projekt „Nosíme sa na detskej onko.″ Tento váš dar k nám prišiel v tej najlepšej chvíli,″ hovorí Žaneta Petrášová, riaditeľka neziskovej organizácie Pod krídlami Dominiky.

Viac o organizáciách, ktoré sme podporili:

O Special Olympics Slovakia:

Special Olympics je hnutím, ktoré poskytuje celoročný cyklus tréningov a súťaží vo všetkých druhoch olympijských športov pre deti aj dospelých s mentálnym postihnutím (MP). Vytvára nové príležitosti na rozvíjanie ich fyzických a duševných schopností. Športovci s MP tak majú príležitosť ukázať svoju odvahu, prežiť radosť z víťazstva a pocítiť priateľstvo. O úspech sa môžu podeliť so svojou rodinou, priateľmi, športovcami a celou spoločnosťou.
http://specialolympics.sk/
https://www.facebook.com/SpecialOlympicsSlovakia/

O neziskovej organizácii Pod krídlami Dominiky:

Pe694966.jpg
Foto: IKEA

Detský mobilný hospic Pod krídlami Dominiky ponúka chorým deťom možnosť prežiť čo najviac času doma a nestresovať ich náročným prevozom a presunom k lekárovi. Lekár, zdravotná sestra, navštevujú deti priamo doma. Deťom zabezpečuje všetku potrebnú zdravotnú techniku a lieky, prevoz i zapožičanie potrebného prístrojového vybavenia. Nezisková organizácia Pod krídlami Dominiky bola založená na základe vlastnej skúseností.
http://www.podkridlamidominiky.sk/
https://www.facebook.com/podkridlamidominiky/

O občianskom združení MyMamy:

Misiou občianskeho združenia MyMamy je obhajovať práva žien, detí a rodín, zvýšiť sociálny status žien a matiek a prispievať k podpore princípov rodovej rovnosti v spoločnosti, pracovať na eliminácii násilia v párových vzťahoch a prispieť k zvyšovaniu dostupnosti efektívnej pomoci ženám a deťom zažívajúcim násilie.
http://www.mymamy.sk/
https://www.facebook.com/MyMamy-oz-128016383914850/

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IKEA