Cibulková
Donimika Cibulková Foto: Ilustračné foto SITA, AP

Dvojhra – 3. kolo (osemfinále):

Flavia Pennettová (Tal.) – Dominika Cibulková (SR) 6:1, 4:6, 6:4 za 116 minút

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 China Open v Pekingu:

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-1) – Ce Čang (Čína) 6:3, 6:4

Marin Čilič (Chor.) – Fabio Fognini (Tal.) 6:2, 6:7 (1), 6:3

Juan Carlos Ferrero (Šp.) – Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 6:4, 6:4

Kevin Anderson (JAR) – Albert Montanes (Šp.) 7:6 (3), 7:6 (4)

Štvrťfinálové dvojice (zhora podľa pavúka):

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-1) – Juan Carlos Ferrero (Šp.)

Tomáš Berdych (ČR-3) – Fernando Verdasco (Šp.)

Ivan Ljubičič (Chor.) – Michail Južnyj (Rus.)

Kevin Anderson (JAR) – Marin Čilič (Chor.)

PEKING 6. októbra (WEBNOVINY) – Slovenka Dominika Cibulková nepostúpila na ženskom tenisovom turnaji WTA China Open v Pekingu (Premier, celková dotácia 4,5 milióna dolárov, tvrdý povrch vonku) do štvrťfinále, keď vo štvrtkovom osemfinálovom 3. kole prehrala s Taliankou Flaviou Pennettovou 1:6, 6:4, 4:6 za 116 minút.

Dvadsaťdvaročná slovenská hráčka, 22. hráčka rebríčka, tak nepomstila svoju krajanku Danielu Hantuchovú, ktorá v 2. kole vypadla práve s Pennettovou. „Hlavne ma mrzí prvý set, ako som hrala. Keby som od začiatku hrala tak ako v druhom a treťom sete, možno by bol úplne iný výsledok. Takýto výpadok ma veľmi hnevá. Základný bol ten prvý set, že som nehrala tak, ako som mala,“ povedal pre agentúru SITA slovenská tenistka.

Talianka si medzi osmičkou najlepších hráčok na tomto turnaji zmeria sily s víťazkou neskoršieho štvrtkového duelu Caroline Wozniacka (Dán.-1) – Kaia Kanepiová (Est.).

Cibulková začala duel proti Pennettovej zle a hneď v prvom geme pri svojom podaní urobila tri dvojchyby a súperka ponúknutú šancu využila na brejk, ktorý vlastným servisom aj potvrdila. „Neviem si vysvetliť, možno trochu nervozita, ale to nemožno označiť za príčinu,“ pokračovala slovenská tenistka. Nasledovala ďalšia strata Cibulkovej podania a Talianka vzápätí viedla už 4:0.

Prvý set vyhrala Pennettová 6:1, keď Slovenka urobila až šesť dvojchýb. Hneď v úvode druhej časti Cibulková získala súperkine podanie, nasledoval však rebrejk, slovenská tenistka prehrávala 2:3 aj 3:4, ale napokon si vynútila rozhodujúci tretí set. V ňom mala hneď v prvej hre možnosť získať „minitrhák“, ale Pennettová brejkbal odvrátila a po vyrovnaní na 1:1 získala ďalšie tri gemy vo svoj prospech. Sympatická slovenská tenistka potom síce dokázala vyrovnať na 4:4, ale napokon sa s turnajom v Pekingu rozlúčila, keď v desiatom geme pri podaní o udržanie sa v zápase najprv dvakrát trafila sieť a potom poslala dve lopty do autu. „Tréner mi celý rok hovorí, aby som šla do kurtu a bola bližšie k loptám. Zrazu som chcela vymyslieť niečo iné a takto to dopadlo,“ dodala Cibulková.

Dvadsaťdeväťročná Pennettová, 26. hráčka rebríčka, má s Dominikou Cibulkovou po osemfinálovom súboji pozitívne skóre 4:1 a sériu štyroch víťazstiev v rade. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka ju naposledy a jediný raz zdolala na antuke v Bad Gasteine v roku 2007.

Po pekinskej prehre sa Dominika Cibulková balí a absolvuje presun do Európy. „V piatok letím domov a potom mám kratučké voľno. V nedeľu predpoludním už chceme začať trénovať v Linzi. Po rakúskom turnaji ma ešte čaká Moskva,“ naznačila svoj najbližší program slovenská ženská tenisová jednotka.

Viac k osobe Caroline WozniackaDominika CibulkováFabio FogniniFernando VerdascoFlavia PennettováIvan LjubičičJo-Wilfried TsongaJuan CarlosJuan Carlos FerreroKaia KanepiováKevin AndersonMarcel Granollers-PujolMarin ČiličMichail JužnyjTomáš Berdych