Po Trenčianskom kraji sa šíria letáky útočiace na župana

Pavol sedlacek
Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavol Sedláček. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 25. júna (WEBNOVINY) – Do domácností v Trenčianskom kraji sa dostali letáky, ktoré útočia na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavla Sedláčka a jeho rodinu.

Obviňuje ho, že zamestnal svoju nevlastnú dcéru v súkromnej Trenčianskej televízií, pričom toto médium obdaril „štedrým župným rozpočtom“.

V letáku sa spomína aj manželka župana Ľudmila, ktorá pracuje nielen ako zástupkyňa riaditeľa úradu, ale aj ako vedúca právneho oddelenia a správny majetku. „Sedláčkova rodina vie, ako krásne žiť zo župných peňazí,“ píše sa v letáku s fotografiou manželov Sedláčkových.

Sedláček sa k téme odmietol vyjadriť, jeho manželka Ľudmila však hovorí o predvolebnej kampani. Trestné oznámenie podať nemieni, hoci očakáva, že podobné aktivity sa budú stupňovať. „V predchádzajúcej predvolebnej kampani boli všelijaké aj závažnejšie veci, čo sa týkali aj našej rodiny, aj manželovej a nepomohli sme si ani žiadnymi podaniami, ani oznámeniami. Je to proste súčasť predvolebnej kampane, aj keď určite zbytočne, pretože predseda sa zatiaľ nevyjadril, či kandidovať bude,“ reagovala.

Za takýmito aktivitami vidí poslancov, ktorí majú minimálne tri platy z verejných peňazí. Ona sama z úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja odísť nemieni. „Som tu desať rokov, prišla som sem predtým, ako bol manžel zvolený. Prečo by som mala ja odchádzať z úradu kvôli nejakým pamfletom?“

Sedláček sa k téme svojej kandidatúry na predsedu kraja nevyjadruje, doteraz sú ako kandidáti známi iba Jaroslav Baška za Smer-SD a Ľubomír Žabár ako nezávislý. Predseda najsilnejšieho poslaneckého klubu v župnom zastupiteľstve Smer-SD – ĽS-HZDS Karol Janas vylučuje, že by za pamfletmi mohol byť niekto z ich poslaneckého klubu alebo z krajského zastupiteľstva vôbec „Nikto z nás by sa k niečomu takému neznížil, to môžem garantovať za všetkých poslancov, ktorí sú tu v komunálnej politike, pretože my si prežívam to isté v mestách a obciach. Vôbec si neviem predstaviť, že by sa niekto z nás znížil k niečomu takému, čomu je sám vystavený na komunálnej úrovni,“ povedal s tým, že takéto konanie považuje za neakceptovateľné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav BaškaPavol Sedláček
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)