Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pavol freso
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Poslanec NR SR za SDKÚ-DS Pavol Frešo. Foto: SITA/Diana Černáková
27. mája 2014 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Po úspešných voľbách podľa Freša predsedovia neodchádzajú

V SDKÚ-DS sa ozývajú hlasy, že Vás treba vymeniť vo funkcii predsedu. Čo hovoríte na iniciatívu zosadiť vás z kresla?

SDKÚ-DS dosiahla veľmi dobrý výsledok v eurovoľbách. Obhájila dve pozície europoslancov. Budeme v najbližšom čase debatovať o tom, kto k tomu prispel viac a kto menej. Všetky veci necháme na stranícke orgány.

Budete sa uchádzať o post predsedu, ak by bol mimoriadny kongres?

Budeme vyhodnocovať eurovoľby a všetky ostatné veci, ktoré súvisia s prípravou na rok 2016, čo je naša ďalšia méta si povieme na pôde strany. Som presvedčený, že si veľmi dobre porozumieme, lebo máme exaktné čísla o tom, ako SDKÚ-DS stojí nielen na Slovensku, ale v každej obci.

Nebránite sa mimoriadnemu kongresu?

Nechcem špekulovať akým spôsobom to vyriešime. Budem sa uchádzať o to, aby SDKÚ-DS mala poriadnu zrozumiteľnú stratégiu pre rok 2016. Považujem výsledok v eurovoľbách za veľmi dobrý. Považujem ho za výraz dôvery v nové vedenie SDKÚ-DS. Viem, že máme veľmi silnú konkurenciu a pokiaľ sa na to poriadne nepripravíme, budeme veľmi ťažko v roku 2016 dosahovať ešte lepší výsledok. Len pripomeniem, že ešte pred týždňom zaznievali hlasy, že SDKÚ-DS nebude mať ani jedného europoslanca. Dnes máme dvoch. Treba vyhodnotiť, ktoré faktory tomu pomohli, alebo nie.

Vy sám nevidíte dôvod na odchod z funkcie?

Po úspešných voľbách predsedovia sami od seba z funkcie neodchádzajú.

Ako si potom vysvetľujete takéto návrhy?

Žiadny oficiálny návrh som nepočul. Pokiaľ existujú takéto hlasy, vybavíme si ich najskôr na pôde SDKÚ-DS. Je normálne, keď máte za sebou úspešné voľby, že predložíte stratégiu do ďalších volieb, aby sme boli úspešní. O to sa budem uchádzať. Predložiť stratégiu, ako môže byť SDKÚ-DS úspešná v roku 2016 aj s tým mandátom, že eurovoľby boli pre SDKÚ-S úspešné.

Prečo sa podľa Vás takéto hlasy ozývajú?

Nešpekulujme o tom, kto má záujem do akej funkcie sa dostať, alebo kto s kým je rival. To sa neskôr ukáže. Stratégia do volieb v roku 2016 je zodpovednosťou predsedu a jeho najbližšieho okolia.

Považujete eurovoľby pri tej nízkej účasti za vypovedajúce?

Keď máte polmiliónovú vzorku, je tisíckrát výpovednejšia ako prieskum na tisícoch ľudí. Sú to najvýpovednejšie výsledky od roku 2012.

Odporúčané články

SDKÚ čaká mimoriadny kongres, Pavol Frešo sám neodstúpi Dva roky Pavla Freša znamenali úpadok SDKÚ, tvrdí politológ

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...