Po zrážke osobného vlaku a lokomotívy ošetrili vyše desať ľudí, jedného museli operovať

Vlak
Foto: ilustračné, facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 17. marca, 11:20

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Po piatkovej zrážke vlaku a lokomotívy v Pezinku ošetrili v Univerzitnej nemocnici Bratislava 18 pacientov, rozsah ich zranení bol rôzny. Pätnásť pacientov utrpelo ľahšie poranenia, najčastejšie to boli tržné rany, poranenia na hlavy a nohách.

Dvaja zostávajú hospitalizovaní

Týchto pacientov ošetrili ambulantne, z nemocnice ich prepustili. Dvaja, ktorí utrpeli stredne ťažšie zranenia, zostávajú hospitalizovaní. Jedného pacienta priviezli s ťažkým poranením hlavy a hrudníka, jeho stav si vyžadoval operáciu.

„Všetci traja hospitalizovaní pacienti sú v súčasnosti mimo ohrozenia života a ich zdravotný stav je stabilizovaný,“ informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Polícia začala trestné stíhanie

Trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia začal policajný vyšetrovateľ v súvislosti so zrážkou vlaku s lokomotívou v Pezinku. Vykonaná dychová skúška u rušňovodiča osobného vlaku požitie alkoholu nepreukázala, v prípade druhého rušňovodiča nariadili odber krvi.

Škodu spôsobenú zrážkou predbežne vyčíslili na 800-tisíc eur. Ďalšie okolnosti prípadu sú aj naďalej predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

V piatok večer sa medzi stanicami Pezinok a Pezinok zastávka zrazil osobný vlak s lokomotívou. Pri nehode sa osobný vlak vykoľajil. Na mieste zasahovalo 40 hasičov z Pezinka, Senca a Bratislavy, pričom im pomáhala aj dobrovoľní hasiči. Medzi ľahko zranenými bolo aj dieťa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom