Počas Vianoc sa stali v Košickom kraji tri dopravné nehody, vodiči nafúkali viac ako dve promile

Alkohol
Foto: ilustračné, Thinkstock


BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) – Počas tohtoročných vianočných sviatkov sa na území Košického kraja stali tri dopravné nehody, pri ktorých asistoval alkohol. Ako ďalej informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, dve z nich zaznamenali v Košiciach, jednu v okrese Rožňava.

Prvá nehoda sa stala v utorok o 07:35 na Maurerovej ulici v Košiciach, keď vodič (20 r.) aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia, šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Narazil do betónovej zábrany

„Na parkovisku narazil do zaparkovaného vozidla značky Citroën Berlingo. Zranený nebol nikto, u vodiča však bola dychová skúška pozitívna, namerali mu 0,53 promile. Bližšie okolnosti sú predmetom objasňovania,“ povedala Mésarová.

Druhá nehoda sa stala v ten istý deň pred polnocou na Južnom nábreží smerom na Sečovskú ulicu v Košiciach. Vodič (43 r.) šoféroval auto značky Renault Megane od sídliska Nad jazerom, pričom pred odbočkou na Sečovskú ulicu narazil do betónovej zábrany.

„Po nehode bol vodič podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,63 promile. Pri nehode sa vodič ľahko zranil. Polícia vodiča obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ uviedla hovorkyňa

S vozidlom po nehode odišiel domov

Tretia nehoda, pri ktorej asistoval alkohol, sa stala v stredu popoludní v obci Rožňavské Bystré v Rožňavskom okrese. „Miestny muž (57 r.) viedol terénne vozidlo značky Daihatsu Rocky Wagon, neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, s vozidlom dostal šmyk a zišiel mimo cesty, kde narazil do oplotenia rodinného domu. Na mieste udalosti nezotrval a s vozidlom odišiel domov, kde ho policajná hliadka podrobila dychovej skúške. Tá bola pozitívna s hodnotou 2,56 promile,“ informovala Mésarová.

Vodič podľa nej už čelí obvineniu zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR