Video+foto: Na pochode Hrdí na rodinu sa zúčastnili stovky ľudí, podujatie podporil Danko aj Kollár

Pochod Hrdí na rodinu, Andrej Danko
Účastníci a predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko počas 8. ročníka pochodu Hrdí na rodinu organizovaného občianskou iniciatívou Aliancia za rodinu v bratislavskom Starom Meste. Bratislava, 20. júl 2019. Foto: SITA/Jana Birošová - koláž WBN
  • aktualizované 20. júla, 16:25

Ôsmym pochodom Hrdí na rodinu chcela Aliancia za rodinu verejne vyjadriť, že rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti, inde sa to lepšie nedá.

Na sobotný bratislavský pochod Hrdí za rodinu prišli stovky ľudí. Medzi účastníkmi boli aj politici, pochod prišiel podporiť napríklad predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko, líder hnutia Sme rodina Boris Kollár či nový europoslanec za stranu Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík. Pochod podporili aj viacerí prívrženci tejto strany.

Účastníci sa streli na Rudnayovom námestí, prešli niekoľkými ulicami a vrátili sa späť na námestie, kde sa pokojne rozišli. Podujatie sa skončilo približne o 15:30.

Vzťah medzi mužom a ženou

Ako avizovali na stránke hrdinarodinu.sk, pre deti prichystali viacero prekvapení a tiež vyzvali verejnosť, aby prišla v červených tričkách.

Aliancia za rodinu na facebookovej stránke uviedla, že protestovať nebudú.„Pokojne a s prajnosťou v srdci voči všetkým ľuďom chceme v deň gay pridu svedčiť o históriou overenom dobre, ktoré sa nachádza v manželskom vzťahu medzi mužom a ženou,“ napísala Aliancia na stránke.

Hranica akceptovateľnosti

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko už predtým potvrdil svoju účasť na pochode Hrdí na rodinu.

Každý má právo žiť ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo dvoch žien. Pre SNS vždy bola hranica akceptovateľnosti to, aby si homosexuálne páry nemohli adoptovať maloleté deti,“ deklaroval Andrej Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBoris KollárMilan Uhrík
Firmy a inštitúcie Aliancia za rodinu