Pod Strečnom sa pripravte na výrazné zdržanie, cesta I/18 sa priebežne uzatvára

DOPRAVA: Uzávierka cesty pod Strečnom
Uzávierka dopravy pod hradom Strečno. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

Počas nadchádzajúcich víkendov sa vodiči prechádzajúci po ceste I/18 pod Strečnom musia pripraviť na výrazné dopravné obmedzenia.

Dôvodom úplnej uzávierky cesty je nevyhnutná ťažba a odvoz vyťaženej kalamitnej drevnej hmoty zo svahov nad cestou. Na odvoz kalamitného dreva pritom Lesy Slovenskej republiky, š. p. plánujú využívať vrtuľníky.

Prvá zo série uzávierok sa začala

Polícia premávku obojsmerne uzatvára v polhodinových intervaloch.

Prvá zo série víkendových uzávierok sa začala v sobotu o 07:00 a podľa zverejneného harmonogramu potrvá do 13:00. Cesta je prejazdná v intervaloch 07:30 – 08:00, 08:30 – 09:00, atď..

V nedeľu 29. septembra polícia opäť cestu obojsmerne uzavrie ráno o 07:00 a vozidlám bude umožnený prejazd v intervaloch 07:30 – 08:00, 08:30 – 09:00, atď.. O 11:30 sa úplná uzávierka cesty I/18 pod Strečnom skončí.

Možná obchádzková trasa

Ďalšie uzávierky sú zatiaľ naplánované na všetky štyri októbrové víkendy, posledné dva však Lesy SR nateraz označili ako rezervné termíny.

Polícia odporúča vodičom osobných motorových vozidiel, aby počas nadchádzajúcich víkendových dní, hlavne v dopoludňajších hodinách, využívali možnú obchádzkovú trasu cez Terchovú – Zázrivú – Kraľovany.

Práce pri ťažbe a odvoze dreva a následne aj plán uzávierok môže ovplyvniť nepriazeň počasia, a preto by vodiči mali pred cestou aj počas nej sledovať aktuálne dopravné informácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom