Aktualizované: Podbrezová nečakane zdolala Trenčín, Žilina a Dunajská Streda vyhrali vo Fortuna lige o jeden gól

FUTBAL FL: Michalovce - Ružomberok
Zľava: obranca Dominik Kružliak z MFK Ružomberok a obranca Peter Kolesár z MFK Zemplín Michalovce počas zápasu dohrávky 18. kola jesennej časti Fortuna ligy ročníka 2016/2017 medzi MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok. Žilina, 1. marec 2017 Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované: 29. septembra 22:27

PODBREZOVÁ 29. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Podbrezovej nečakane zdolali Trenčín 2:0 v sobotňajšom zápase 10. kola Fortuna ligy. Hrdinom domácich sa stal Dávid Leško, ktorý už v prvom polčase dvakrát utiekol obrane hostí. Tí potom do konca zápasu nedokázali gólovo odpovedať. Účastník tohtosezónnej edície Európskej ligy nebodoval v druhom stretnutí po sebe.

Hráči Ružomberka sú vo futbalovej Fortuna lige remízovým kráľom, nerozhodný výsledok 2:2 uhrali aj s Michalovcami. Liptáci pritom po prvom polčase viedli 2:0, no Zemplínčanom patrila druhá časť hry. Šesť minút pred koncom zaistil domácim bod iba 19-ročný Ukrajinec Danylo Beskorovajnyj. Michalovce zostávajú s piatimi bodmi posledné, o jeden bod za Senicou.

Futbalisti Žiliny zvíťazili 2:1 na trávniku Zlatých Moraviec. Všetky góly padli v prvom polčase. Skóre otvoril hlavou po centri Petra Čögleya José Casado, no žlto-zelení duel otočili. Miroslav Káčer prestrelil obranu domácich delovkou spoza šestnástky a Jakub Holúbek rozhodol pohotovým volejom. Žilina zvíťazila tretíkrát v sérii a už je tretia, o sedem bodov za vedúcim Slovanom.

Futbalisti Dunajskej Stredy potvrdili rolu favorita a zvíťazili v Senici 2:1. Všetky góly padli až po hodine hry. Domáci viedli od 61. min zásluhou Brazílčana Jeana Derettiho, ale potom prišli góly maďarských futbalistov v drese hostí. Najprv v 65. min Zsolt Kalmár vyrovnal z pokutového kopu a všetky tri body pre druhý tím tabuľky zabezpečil v 85. min Kristopher András Vida. Dunajská Streda zostala druhá s 5-bodovým mankom na fortunaligového lídra Slovan Bratislava. Senica je stále predposledná o bod pred Michalovcami.

Fortuna liga 2018/2019 – 10. kolo

• sobota

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 2:0 (2:0)
Góly: 29. a 36. D. Leško, ŽK: 48. Yem, 81. El Mahdioui (všetci Trenčín), rozhodovali: Smolák – E. Weiss, Galo, 903 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – A. Mojžiš, M. Baran, M. Bartoš, Matúš Turňa – Obročník, Sedláček – Edge, D. Leško (90.+ Matúš Mikuš), Breznaník (39. Wiezik) – Bernadina (89. Magda)
Trenčín: Šemrinec – Yem (80. Roguljič), Skovajsa, Kleščík, M. Šulek – El Mahdioui – Zubairu, Sleegers, Bukari (35. Mbombo) – Čatakovič, Antonio Mance (73. Corryn)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 2:2 (0:2)
Góly: 58. Sulley, 84. Beskorovajnyj – 24. T. Kostadinov, 41. Qose, ŽK: 49. Turík – 70. T. Kostadinov, rozhodovali Somoláni – Roszbeck, Pozor, 924 divákov

Michalovce: Kira – Vojtko, Beskorovajnyj, J. Carrillo, Nawotka – Ch. Diarra (46. Sulley), I. Žofčák, Turik, P. Kolesár (79. Kurminowski) – Regáli (46. Rota)) – Vaščák
Ružomberok: Macík – Jonec (82. D. Kružliak), J. Maslo, F. Twardzik, Urdinov – Qose, M. Kochan – E. Daniel, Mustedanagič (86. D. Takáč), T. Kostadinov (76. Gál-Andrezly) – Tandir

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MŠK Žilina 1:2 (1:2)
Góly: 14. Casado – 38. Káčer, 40. Holúbek, ŽK: 28. J. Švec, 81. Brašeň – 3. Boženík, 75. Balaj, rozhodovali: Hrčka – Bednár, Poláček

Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč – Čögley, Banovič, Karlík, Chren – Richtárech (64. Ľ. Urgela), Casado, Ľupták (73. Ďubek), Ewerton Paixao da Silva, Brašeň – J. Švec (74. Dimitrijevič)
Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, B. Sluka – I. Díaz – Škvarka, Fazlagič, Káčer – Holúbek (66. M. Tomič), Boženík (61. Balaj)

FK Senica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:0)
Góly: 61. Deretti – 65. Kalmár (z pok. kopu), 85. K. Vida, ŽK: 30. L. Kučera, 56. Nirennold, 59. Petshi, 65. Deretti – 86. K. Vida, ČK: 65. Nirennold (po 2. ŽK), rozhodovali: Ochotnický – Hrčka, Ferenc, 895 divákov

Senica: Taborda – Nirennold, J. Kotula, Krč, Asmah – Deretti (85. Cuadros), Ségbé Azankpo (76. Klapan), Zezinho, L. Kučera (71. A. Kováč) – Petshi, Castaňeda
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (22. M. Bednár), Šatka, T. Huk, E. Davis – Kalmár, M. Vida, Herc (81. Pačinda) – Divkovič (71. Tretiakov), Bayo, K. Vida