Prezidenta Kisku teší, že extrémisti v sobotu dostali výprask

Voľby VÚC
Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) s manželkou Martinou (vpravo) počas volebného aktu počas volieb poslancov a predsedov do orgánov samosprávnych krajov - vyšších územných celkov (VÚC) v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). Poprad, 4. november 2017. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – V sobotňajších voľbách do orgánov vyšších územných celkov zvíťazilo podľa prezidenta Andreja Kisku sebavedomé, moderné a demokratické Slovensko.

Prelink.jpg

„Vo väčšine samosprávnych krajov si ľudia zvolili zmenu. Ukázalo sa, že ak si voliči môžu vyberať z dobrých kandidátov, politická súťaž môže byť vyrovnaná a nič nie je dopredu vyhraté, či prehraté,“ napísal prezident na sociálnej sieti.

Zvoleným županom a poslancom samosprávnych krajov drží Kiska podľa vlastných slov palce. „Očakávam, že dokážu prispieť k rozvoju svojho regiónu a k zlepšeniu života ľudí, ktorí im dali dôveru,“ zdôraznil.

Kiska tiež uviedol, že ho teší, že „extrémisti dostali v sobotu výprask“. „Stovky ich kandidátov vo všetkých krajoch sme porazili našou najsilnejšou zbraňou – slobodným hlasovaním v demokratických voľbách. Nie, neznamená to, že fašistické zlo na Slovensku sme úplne potlačili. Ale urobili sme dôležitý krok,“ povedal prezident. Voliči Jána Luntera podľa hlavy štátu presvedčivo vyhnali fašistu z čela banskobystrickej župy a voliči v iných krajoch nedali extrémistom šancu uspieť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska