Podvodníci sa snažia Slovákov oklamať „návodom na bezpečné nakupovanie“, získať tak môžu údaje o karte

Online obchod internet
Foto: ilustračné, Thinkstock

Polícia varuje pred podvodníkmi, ktorí sa zameriavajú na inzerujúcich používateľov internetového portálu bazos.sk. Podvodníci postupujú tak, že prejavia záujem o kúpu vybraného tovaru a následne prostredníctvom služby Whatsapp pošlú predávajúcemu „Návod na pohodlné a bezpečné nakupovanie“. Policajti o tom informujú v svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

„Návod obsahuje zavádzajúce informácie o tom, že kupujúci platí za objednávku prijatím odkazu, ktorý musí odovzdať predávajúcemu. Predávajúci má podľa ‚odporúčania‘ potvrdiť objednávku a prijať peniaze na svoju platobnú kartu,“ uvádza polícia v statuse. Podvodníci následne pošlú predávajúcemu link, na ktorom je aj logo bazos.sk, prostredníctvom ktorého chcú od predávajúceho vymámiť údaje o platobnej karte.

Odôvodňujú to tým, že chcú predávajúcemu poslať peniaze za tovar. „Ide o podvod. Nikdy nikomu na internete neposielajte číslo karty, dátum exspirácie a bezpečnostné heslo karty,“ upozorňuje polícia. Dodáva, že na to, aby kupujúci za tovar zaplatil, potrebuje len číslo účtu, nie karty.

Polícia upozorňuje, že ak niekto podobnému typu podvodov podľahol, riešením je kontaktovať svoju banku za účelom zablokovania karty. „Ak vám už vznikla škoda a prišli ste o peniaze, choďte na najbližšiu policajnú stanicu podať oznámenie,“ uzatvára polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SRPZ Policajný zbor SR