Podvodníci ukradli starenke úspory, odniesli si 4500 eur

Staroba, dôchodca, hospic
Foto: SITA/AP

Putá, väzenie
Foto: ilustračné, Shutterstock

BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) – Obeťou podvodníkov sa stala 78-ročná babička. Na jednej z ulíc v Bytči ju oslovila neznáma dvojica. Starenke nahovorili, že súrne potrebujú 500 eur na operáciu syna, ktorý mal nehodu.

Párik ju ochotne odviezol do jej domu vo Veľkom Rovnom, babička im dala 500 eur, avšak v nestráženej chvíli ju obrali aj o ďalších 4000 tisíc eur. Ako agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, odišli na bledej Octavii so značkou začínajúcou BA alebo BL.

Muž mal 45 až 50 rokov, tmavšiu pleť a prešedivené vlasy. Žena mala asi 40 rokov. Hovorili slovensky a česky. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre krádež. Páchateľom za tento čin hrozí trest na tri až desať rokov.

Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť pri ich vypátraní, je možné oznámiť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke 158.

Policajti už naopak majú podvodníkov, ktorí ešte vlani v auguste okradli 82-ročného dôchodcu.

Obvineniam z krádeže čelí 24-ročná žena a o dva roky starší muž z Lučenca. Po treťom komplicovi polícia stále pátra.

Mladá žena starčeka prekvapila na jednej z ulíc v Liptovskom Mikuláši a nahovorila mu, že mestský národný výbor odovzdáva dôchodcom finančné a vecné dary.

Ako agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, cestou sa k nim pridali aj dvaja muži a všetci spolu potom prišli do starčekovho bytu. V nestráženej chvíli mu ukradli 1 650 eur a poškodili mu pevnú linku.

Dôverčivému starému pánovi narozprávali, že mal dostať do schránky doklad, na základe ktorého dostane sľúbený finančný dar. Kým ho hľadal, trojica ušla. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest až na dva roky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom