Pogrebňak zariadil remízu v stuttgartskom derby

Bez názvu
VfB Stuttgart Foto: Ilustračné foto SITA/AP

STUTTGART 13. júla (WEBNOVINY) – V poradí už 165. stuttgartské mestské derby medzi tímami Kickers a VfB sa rovnako ako pred rokom skončilo nerozhodným výsledkom 1:1. Prekvapujúco viac vzruchu bolo v I. polčase pred bránkou bundesligového VfB, ktorý kapituloval v 28. min z pokutového kopu zásluhou presnej strely Slovinca Marcela Ivanušu. Účastník regionálnej ligy (štvrtá najvyššia súťaž v Nemecku) bol blízko k dosiahnutiu prekvapujúceho rezultátu, ale o tesné vedenie prišiel v závere stretnutia. Tri minúty pred koncom využili hostia štandardnú situáciu. Po rohovom kope maďarského špílmachra Tamása Hajnala sa presadil peknou hlavičkou ruský útočník Pavel Pogrebňak a zariadil konečnú remízu 1:1.

Stuttgarter Kickers – VfB Stuttgart 1:1 (1:0)

Góly: 28. Ivanuša (z pok. kopu) – 87. Pogrebňak, 7100 divákov