Pokračovanie úspešnej slovensko-nórskej spolupráce na VŠMU!

Koncert

BRATISLAVA 23. mája 2016 (WBN/PR) – Vysoká škola múzických umení v Bratislave, Hudobná a tanečná fakulta pripravuje na 31. mája až 2. júna 2016 jedinečný medzinárodný umelecký projekt pod názvom NORWEGIAN DAYS. Projekt organicky nadväzuje na mimoriadne úspešné podujatie GRIEG DAY, ktoré sa na pôde VŠMU uskutočnilo v novembri 2015. NORWEGIAN DAYS budú opätovne realizované v spolupráci s Veľvyslanectvom Nórskeho kráľovstva v Bratislave.

Ústredným hosťom projektu bude popredná reprezentantka škandinávskeho interpretačného umenia, mladá nórska huslistka Eldbjørg Hemsing. V Bratislave sa spolu s pedagógmi a študentmi predstaví v rámci workshopu Nórske husle / Hardanger Fiddle 31. mája o 18.00 v Koncertnej sieni Dvorana (HTF VŠMU, Zochova 1), koncertu určeného pre vládne a diplomatické kruhy 1. júna a koncertu Komorného orchestra HTF VŠMU pod názvom Dancing to Grieg 2. júna o 19.00 v Koncertnej sieni Dvorana.

V rámci workshopu 31. mája Eldbjørg slovom i hudbou predstaví legendárny nórsky hudobný nástroj hardangerské husle. V druhej časti sa v interpretácii Griegovho Sláčikového kvarteta č. 1 g mol, op. 27 a následnej diskusii s virtuózkou predstaví mladé sláčikové kvarteto Spectrum Quartett (VŠMU). V rámci koncertu Komorného orchestra VŠMU 2. júna pod vedením Jozefa Horvátha, konaného zároveň pri príležitosti ukončenia akademického roka, sa Eldbjørg predstaví ako sólistka v Mendelssohnovom Koncerte d mol a v jednej z najpopulárnejších Griegových skladieb Posledná jar. Koncert uzavrie Griegova slávna Suita z Holberových čias op. 40 v spojení s tancom. Autorkou choreografie a sólistkou je poslucháčka VŠMU Zuzana Andelová.

Projekt je príspevkom k predsedníctvu SR v Rade Európskej únie v roku 2016.

Kontakt: Hudobná a tanečná fakulta VŠMU, Zochova 1, Bratislava

Rezervácie vstupu na koncert Dancing to Grieg: info-htf@vsmu.sk / 0905 403 032

Ďalšie informácie na: www.vsmu.sk / www.htf.vsmu.sk / www.htf.vsmu.sk/norwegian-days.htm

Facebook: HTF VŠMU Projects

Vstup na workshop 31. 5. je voľný.

Vstup na koncert Dancing to Grieg 2. 6. na pozvánky alebo s rezerváciou.

Koncert
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom