Polášek so Zelenayom v Monse do finále štvorhry

Filip Polášek
Filip Polášek Foto: SITA/AP

MONS 8. októbra (WEBNOVINY) – Tenisti Filip Polášek a Igor Zelenay postúpili už do finále štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour „Ethias Trophy“ v belgickom Monse (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch v hale). Nasadené jednotky zo Slovenska si v piatkovom semifinále poradili s nenasadeným kanadsko-rakúskym párom Adil Shamasdin, Martin Slanar za 66 minút 6:4, 6:3. V deviatom geme druhého setu využili pri podaní súperov tretí mečbal. Slovenskí deblisti už majú istotu spoločnej prémie 3850 eur a 75 bodov do rebríčka. Ich fináloví súperi vzídu z výlučne belgického semifinálového súboja Ruben Bemelmans, Yannick Mertens – Steve Darcis, David Goffin.

Pre Poláška so Zelenayom ide v Monse o prvé spoločné vystúpenie od novembra 2007, keď hrali na challengeri v Helsinkách. Domáci Tenista roka 2008 Polášek do konca tejto sezóny bude improvizovať pri hľadaní partnerov po tom, ako Čech Martin Damm prijal úlohu trénera Američana Ryana Harrisona.

„Dnes to bol z našej strany dobrý výkon. Prvé dva gemy sme získali cez zhody a odvtedy už sme mali zápas pevne v rukách a kontrolovali sme vývoj. Verím, že podobný výkon predvedieme aj vo finále a zvíťazíme,“ uviedol F. Polášek pre agentúru SITA.

Štvorhra – semifinále:

Filip Polášek, Igor Zelenay (1-SR) – Adil Shamasdin, Martin Slanar (Kan./Rak.) 6:4, 6:3 za 66 minút.