Polícia chytila podguráženého taxikára a vodiča, ktorý mal 80-ročný zákaz viesť vozidlá (video)

Alkohol za volantom, opitý vodič
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Polícia zabránila cez víkend v jazde podguráženému taxikárovi a vodičovi s 80-ročným zákazom viesť vozidlá.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, v prvom prípade vzniesol poverený policajt obvinenie voči 23-ročnému Lukášovi B. z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V druhom prípade čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 65-ročný Jozef M. z okresu Malacky.

Taxikár pod vplyvom alkoholu

„Hliadka bratislavských PMJčkárov spozorovala na Saratovskej ulici vozidlo Škoda Octavia, ktoré išlo zjavne neprimeranou rýchlosťou a vodič javil známky požitia alkoholu. Vykonanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota 1,76 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 3,67 promile. Vodič bol eskortovaný na policajné oddelenie,“ priblížil Szeiff.

80-ročný zákaz viesť vozidlá

V druhom prípade zastavili policajti v Plaveckom Štvrtku vodiča vozidla Škoda Fabia.

„Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota bola 1,22 mg/l alkoholu, čo predstavuje 2,54 promile. Zároveň bolo lustráciou zistené, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá do roku 2100. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia,“ dodal Szeiff.

Opätovne preto apeloval na vodičov motorových, ale aj nemotorových vozidiel, že alkohol za žiadnych okolností za volant nepatrí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Szeiff
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR