Polícia má ostreľovačov, ktorí týždne terorizovali Viedeň

Rakúsko
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

VIEDEŇ 30. septembra (WEBNOVINY) – Rakúska polícia po niekoľkých týždňoch pátrania dolapila páchateľov početných strelných útokov v uliciach Viedne, ktoré sa našťastie zaobišli bez vážnejších zranení. Vo svojich piatkových správach o tom informoval rakúsky verejnoprávny rozhlas a televízia (ORF), podľa ktorého sú podozrivými dvaja 20-roční muži.

Obaja sa k streľbe zo vzduchovky vo viacerých častiach hlavného mesta priznali, ich motív však stále nie je známy. Polícii sa doteraz prihlásilo 21 obetí útokov, pri ktorých muži strieľali na chodcov a vozidlá. V 18 prípadoch sa im podarilo ľudí naozaj zasiahnuť, postrelené osoby však väčšinou vyviazli len s podliatinami a krvácaním.

Prvý útok zaznamenali ešte 25. augusta, keď ostreľovači poškodili osobné auto vo viedenskej štvrti Hietzing. Väčšina ďalších prípadov pochádza z 15. septembra. Vyšetrovatelia boli dlho bezradní a vypísali odmenu 22-tisíc eur za akékoľvek informácie vedúce k zadržaniu ostreľovačov. Polícia následne dostala vyše 300 tipov, zatiaľ však nerozhodla o tom či odmenu naozaj vyplatí.

Rozhodujúca bola zrejme informácia jednej z obetí, ktorá sa týkala auta údajného páchateľov. Policajti vozidlo nakoniec naozaj našli aj s časťou munície. Podľa ORF sú obaja zadržaní muži obyvateľmi západnej časti Viedne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom