Polícia pomáha kvôli neprispôsobivým občanom roznášať poštu

Pošta
Foto: SITA/Diana Černáková

PARTIZÁNSKE 31. augusta (WEBNOVINY) – Poštárke, ktorá doručuje písomnosti na problémovej Nábrežnej ulici v Partizánskom, pomáhajú pri práci mestskí policajti.

Spolu s ňou absolvujú cestu medzi štyrmi domami, kde žije väčšina neprispôsobivých obyvateľov.

Dôvodom je aj to, že na poštárku minulý týždeň jedna z obyvateliek slovne zaútočila.

Po napadnutí poštárky som rozhodol, že poštárka bude chodiť na Nábrežnú len za asistencie polície a zároveň po dohode so Slovenskou poštou chcem, aby v unimobunke, ktorá je na ulici, bola vydávaná pošta za asistencie mestskej polície bez toho, aby poštárka musela chodiť po jednotlivých bytoch,“ informoval primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Ako dodal, do úvahy prichádza aj možnosť, aby pošta písomnosti na Nábrežnú vôbec nedoručovala a obyvatelia si po ňu museli chodiť na poštu.

Unimobunka v minulosti slúžila ako detašované pracovisko mestskej polície, po novom by tu už mala sídliť pošta.

Situácia z času načas sa vyhrotí, ale v priebehu aj toho obdobia, ktoré bolo bez našej prítomnosti, väčšie nepokoje tu nevznikli,“ informoval náčelník mestskej polície Jozef Piterka. Problémom je podľa neho najmä mládež. „Mládež sa grupuje na Komenského ulici, decká kopú do vozidiel a niekedy doslova skáču po kapotách, neslušne sa vyjadrujú k starším občanom,“ povedal náčelník.

Ako informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Andrea Pivarčiová, v minulosti na tejto ulici zaznamenali niekoľko fyzických aj slovných napadnutí ich zamestnancov.

Budúci týždeň plánujeme stretnutie s primátorom mesta, v záujme zvýšenia bezpečnosti dotknutých zamestnancov navrhujeme zriadiť výdajné miesto, kde si v určitom čase za prítomnosti mestskej polície budú môcť zákazníci z dotknutej lokality vyzdvihnúť svoje zásielky,“ uviedla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Božik