Polícia prehľadávala domy Bödora aj sudcov podozrivých zo spolupráce s Kočnerom

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Svedok a podnikateľ Norbert Bödör počas prestávky hlavného pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Pezinok, 20. január 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 29. januára 15:09

Policajti od stredajšieho rána zasahovala na viacerých miestach Slovenska. Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, policajná akcia prebiehala v súvislosti s prípadom vyšetrovacieho tímu Hmla. Išlo o domové prehliadky a prehliadky iných priestorov na rôznych miestach západného Slovenska.

Ako informuje denník SME, polícia zasahovala u viacerých sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s podnikateľom Marianom Kočnerom a tiež u podnikateľa Norberta Bödora neďaleko Nitry. V stredu nadránom polícia zasahovala napríklad aj v dome Vladimíra Sklenku, bývalého podpredsedu Okresného súdu Bratislava I.

Sklenka údajne spolupracoval s Kočnerom a zo súdu mu mal vynášať dôverné informácie o priebehu rôznych súdnych sporov a rozhodoval na jeho pokyn. Polícia zadržala Sklenku doma v okrajovej časti hlavného mesta, na mieste boli aj kukláči.

Portál tiež uvádza, že polícia podľa dostupných informácií vykonávala zaisťovacie úkony aj u ďalších sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s Kočnerom vrátane bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a jej sestry sudkyne Krajského súdu v Bratislave Andrei Haitovej. Podrobnosti nateraz nie sú známe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea HaitováMarián KočnerMonika JankovskáNorbert BödörVladimír Sklenka