Polícia sa zamerala na kontroly dodržiavania opatrení v reštauráciách a fitness centrách, zistili 26 porušení

Pokiaľ by znovu zatvorili podniky a reštaurácie, alebo by museli fungovať ešte v obmedzenejšom režime, mnohé podniky by to nemuseli zvládnuť.
Foto: ilustračné, Getty Images

Policajti počas uplynulých dní skontrolovali v 1 200 reštauráciách a 42 fitness centrách dodržiavanie opatrení v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Porušenia zistili v 26 prípadoch, ktoré následne oznámili na regionálne úrady verejného zdravotníctva.

Najviac porušení zistili v Banskobystrickom kraji (10) a Nitrianskom kraji (6), v Prešovskom kraji (5), po dve porušenia v Trnavskom a Žilinskom kraji a jedno v Trenčianskom kraji. V Bratislavskom a Košickom kraji nezaznamenala polícia žiadne porušenia. V tlačovej správe o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Barbara Túrosová.

Viac o téme: Koronavírus

Pokuty, ktoré sú oprávnené ukladať príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva, sú niekoľkonásobne vyššie ako sankcie ukladané políciou. Preto opätovne apelujeme na verejnosť, aby dodržiavala všetky opatrenia, a to nielen pod hrozbou sankcií, ale predovšetkým v záujme života a zdravia,“ zdôraznila polícia s tým, že podobné kontroly budú pokračovať aj naďalej.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara Túrosová
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SRRÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva