Polícia uzatvorila ulicu, kde býva premiér Matovič. Mali sa tam údajne konať protesty

Igor Matovič
Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 18. novembra 14:59

Polícia v utorok večer uzatvorila v Trnave ulicu, kde býva predseda vlády Igor Matovič. Dôvodom boli bezpečnostné opatrenia, na sociálnej sieti si viaceré skupinky dohadovali na utorok večer protestné zhromaždenie práve v tejto časti Trnavy.

Na všetky tri prístupové cesty postavili policajti oceľové zábrany, na ulicu púšťajú len obyvateľov s trvalým pobytom. Polícia ulicu v trnavskej časti Tulipán monitorovala 17. novembra po celý deň, k žiadnym incidentom však doteraz nedošlo.

Matovič o uzatvorení ulice vopred informovaný nebol. Po stredajšom rokovaní vlády uviedol, že v tom čase ani nebol doma a sviatok Dňa boja za slobodu a demokraciu si pripomenul v Poprade pri Pamätníku obetiam komunizmu.

Premiér si myslí, že by mali všetci ľudia vyjadriť Policajnému zboru vďaku, že s „noblesou“ a rozvahou zvládli vyhrotenú a nečitateľnú situáciu.

„To nebolo o tom, že tu máte jeden protest, na jednom mieste, v presný čas a viete, kto ho organizuje. To boli zhluky ľudí, niekde na x miestach a nevedeli ste ani, kto je pomaly organizátor, len ste mohli tušiť. A za tejto situácie a s informáciami, že si tam nesú zbrane, výbušniny a podobne, to zvládli na jednotku s hviezdičkou,“ uzavrel Matovič.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič