Polícia zadržala možného páchateľa útoku na Kvitovú, má drogovú minulosť a napádal aj seniorov

Petra Kvitová
Česká tenistka Petra Kvitová a útočník, ktorý ju napadol. Foto: SITA/AP - koláž WBN

BRNO 24. mája (WebNoviny.sk) – Česká polícia údajne chytila muža, ktorý predvlani v decembri prepadol a vážne porezal tamojšiu tenistku Petru Kvitovú. „Polícia má horúcu stopu. Dokonca zadržala páchateľa, o ktorom si myslí, že stál za útokom na Kvitovú,“ uviedla Česká televízia v relácii Udalosti.

Ako je známe, wimbledonskú šampiónku 2011 a 2014 ešte 20. decembra 2016 v jej byte v Prostějove zranil až doteraz nedolapený lupič. Dorezal jej dominantnú ľavú ruku, keď kládla odpor. Indispozícia si vyžiadala takmer štvorhodinovú operáciu v Ústave chirurgie ruky a plastickej chirurgie vo Vysokom nad Jizerou.

Do súťažného diania sa vrátila po päťmesačnej rekonvalescencii, ale s drobnými následkami bojuje dodnes. „Už to nikdy nebude stopercentné,“ povedala prednedávnom 28-ročná Kvitová.

Podľa informácií ČT dostali kriminalisti koncom minulého roka anonymné avízo na možného útočníka, ktorému hrozí päť až dvanásť rokov za mrežami. Podľa informácií Blesku policajti zadržali muža v utorok skoro ráno. „Má ísť o človeka, ktorý bol v minulosti vyšetrovaný pre útoky na seniorov. Je známy na olomouckej drogovej scéne, sám má byť ich užívateľom,“ dodala Česká televízia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Kvitová