Dôsledky pádu Radičovej vlády vidno dodnes, konštatovala Remišová

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

„Na pád vlády Ivety Radičovej a jeho následky som veľa myslela počas vládnej krízy, keď som sa usilovala urobiť všetko preto, aby nedošlo k predčasným voľbám a návratu Smeru – sociálnej demokracie (Smer-SD) a jeho klonov k moci.“

Na sociálnej sieti to v pondelok napísala vicepremiérka a predsedníčka vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová pri príležitosti desiateho výročia pádu Radičovej vlády. Remišová ďalej uviedla, že následkom nezhôd pred desiatimi rokmi sa dostal k moci Smer-SD na ďalších osem rokov a dôsledky vidno dodnes.

„Obrovské korupčné kauzy za desiatky miliónov eur, ktoré tiekli do vreciek oligarchov a organizovaného zločinu. Skorumpované policajné špičky, sudcovia, ktorí rozhodovali podľa želaní oligarchov a gaunerov. Dôsledkom nesprávnych politických rozhodnutí bolo vytvorenie systému, v ktorom zavraždili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu, napísala Remišová.

Podľa nej najväčšou výzvou pre túto vládu je zvládnutie boja proti korupcii a návratu organizovaného zločinu, ktorý sa aktívne bráni. „Aj preto je nevyhnutné, aby sme spoločne s kolegami, ktorí svoj sľub občanom berú vážne, jednotne a dôsledne túto výzvu zvládli. Verím, že aj z politických udalostí pred desiatimi rokmi sa všetci partneri poučili a zodpovednosť za krajinu nepredbehnú rôzne osobné a stranícke záujmy,“ uzavrela Remišová.

Radičovej vláda padla 11. októbra 2011. Za euroval a dôveru vláde vtedy hlasovalo 55 poslancov zo 124 prítomných. „Ospravedlňujem sa občanom SR, že nerozumejú o čom je euroval, pretože sa celý čas podával ako pôžička tučnému Grékovi. Hovorím, že je to lož,“ povedala Radičová po hlasovaní parlamentu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelIveta RadičováJán KuciakMartina KušnírováVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSMER-SDVláda SR