Pomoc v boji s vírusmi: BioGaia Protectis tablety s vitamínom D a pomarančovou príchuťou

Biogaia sk 2021 new tablets orange d_72dpi.jpg
Foto: Ewopharma

Doprajte si práve v tomto náročnom období výživový doplnok firmy BioGaia® obsahujúci jedinečný patentovaný druh mliečnej baktérie L. reuteri Protectis® a veľmi dôležitý vitamín D, ktorý pomôže aj v boji s vírusovými ochoreniami.

Ak sa škodlivé baktérie v tráviacom trakte premnožia, vznikajú poruchy tráviaceho traktu, ako je zápcha, hnačka, zvracanie, znížená pohyblivosť čriev. Tieto komplikácie netreba určite prehliadať, pretože nielenže komplikujú a znepríjemňujú náš život, ale tiež patria k častým prejavom koronavírusového ochorenia. Preto v žiadnom prípade nepodceňujte tieto problémy. Navyše až 80 % nášho imunitného systému sa nachádza v tkanivách a v okolí tráviaceho traktu. Z tohto dôvodu je rovnováha mikroflóry v tráviacom trakte nevyhnutná pre celkovú pohodu a zdravie každého z nás.

Zaujímavá baktéria

Črevnú mikroflóru vytvára 400-500 rôznych druhov prospešných mikroorganizmov, ktoré udržiavajú rovnováhu pred vplyvom rozmnožených škodlivých baktérií. Veľmi zaujímavá je medzi nimi – Limosilactobacillus reuteri, pretože je to „ľudská“ baktéria mliečneho kvasenia. Nachádza sa v materskom mlieku, osídľuje náš tráviaci trakt a žije s nami naozaj až do ukončenia života.

Túto dôležitú prirodzenú „ľudskú“ baktériu obsahujú i výživové doplnky od firmy BioGaia®, ktoré sa na slovenský trh dostávajú vďaka farmaceutickej spoločnosti Ewopharma s.r.o. Ide o patentovaný druh mliečnej baktérie Limosilactobacillus reuteri Protectis®, ktorý pomôže vám znovu získať pohodu.

Prečo je vitamín D3 práve teraz dôležitý

Nedostatok slnečného žiarenia počas zimných mesiacov má za následok i nedostatok vitamínu D. Táto látka rozpustná v tukoch totiž vzniká vtedy, keď je naša pokožka vystavená slnečným lúčom. Z tohto dôvodu sa zväčša označuje ako „vitamín zo slnka“. Zlou správou je, že slnečné žiarenie iba málokedy vytvára dostatočné množstvo vitamínu D a ešte menej počas zimných mesiacov. Preto je potrebné ho získavať zo stravy či z doplnkov. Napriek tomu iba niekoľko potravín obsahuje významné množstvo tohto zásadného vitamínu a nedostatok je veľmi častý. Poznáte ho v dvoch najznámejších formách, vitamín D2 a vitamín D3, pričom ten druhý viac účinnejší.

Vitamín D prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, čo pomáha posilniť vašu obranyschopnosť voči chorobám. Podporuje tiež normálne fungovanie svalov a kostí. U detí je vitamín D potrebný na správny rast a vývoj kostí.

Jeho nedostatok sa spája mnohokrát s vyšším rizikom vzniku osteoporózy, cukrovky, srdcových chorôb, demencie, nádorových a autoimunitných ochorení. Kedysi bol nedostatok vitamínu D častou príčinou detskej rachitídy.

Výhody BioGaia Protectis s vitamínom D

Tablety BioGaia Protectis s vitamínom D sú dostupné v balení s 10 tabletami. Tu sú ich hlavné benefity:

  • obsahujú živé, aktívne baktérie prírodného pôvodu – L. reuteri Protectis pochádza z materského mlieka
  • obsahujú vitamín D, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a kostí
  • sú odolné voči väčšine bežných antibiotík, účinná kolonizácia počas liečby antibiotikami
  • dajú sa pohodlne užívať – kdekoľvek, kedykoľvek
  • sú odolné voči kyslému prostrediu žalúdka
  • 100 % bezpečné pre deti aj dospelých, dokonca aj počas tehotenstva a dojčenia
  • majú príjemnú pomarančovú príchuť bez cukru
  • neobsahujú mliečny proteín ani laktózu, úroveň obsahu lepku je nižšia ako limit EÚ pre bezlepkové výrobky

Tablety BioGaia Protectis s vitamínom D sú ideálnym výživovým doplnkom nielen počas tohto náročného obdobia, preto by mali obohatiť váš jedálniček spolu s vyváženou stravou bohatou na dôležité vitamíny a cenné minerály.

Informačný servis

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom