Poprad potvrdil rolu favorita, hladko zvíťazil nad mladíkmi

HK Orange 20 - HK Poprad
Sprava: Filip Ondruš z Orange 20 a Ľuboš Bartečko z Popradu počas zápasu 17. kola Tipsport ligy medzi HK Orange 20 - HK Poprad. Bratislava, 29. október 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 29. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu potvrdili úlohu favorita vo štvrtkovom súboji 17. kola Tipsport ligy 2015/2016 na bratislavskom ľade proti domácemu tímu HK Orange 20, keď nad mladíkmi zvíťazili hladko 5:0.

„Dvadsiatka“ odolávala tlaku súpera takmer polovicu zápasu, skóre otvoril až 28. min skúsený útočník Arne Kroták v presilovky. Ešte pred druhou prestávkou zvýšil na 2:0 v oslabení Jaroslav Kasík a v tretej tretine pridali Popradčania ešte tri góly. Do streleckej listiny sa dvakrát zapísal Lukáš Hvila a raz Ľubomír Dinda.

Poprad sa v tabuľke posunul na piate miesto pred Nitru a Košice.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 17. kolo – štvrtok:
HK Orange 20 – HK Poprad 0:0 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly: 28. Kroták (J. Kasík, B. Rapáč), 37. J. Kasík (B. Rapáč, Bartečko), 50. Hvila (O. Rusnák, Kroták), 51. Dinda (R. Suchý, B. Rapáč), 59. Hvila (R. Rapáč)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: D. Novák (Orange 20) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga – Návratek, Synek, 100 divákov

Orange 20: Škorvánek – Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký – J. Sukeľ, Holešinský, Hrušík – Briestenský, Sádecký, D. Novák – J. Tatár, Oško, Klenko – J. Milý, Ondruš, P. Galis – M. Surový

Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Gaborčík, Ťavoda – D. Skokan, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – Števuliak, Bajaruns, Štrauch

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po štvrtkovom zápase 17. kola:

HK Orange 20 13 1 0 1 0 0 11 12:47 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.