Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DHL Parcel Europe
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP
30. 10. 2018 16:53 EkonomikaSlovenskoEkonomika z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Porastú ceny za prepravu balíkov cez DHL Parcel Service, dôvodom sú zvýšené náklady spoločnosti

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Spoločnosť DHL Parcel Europe, ktorá pôsobí aj na Slovensku, s účinnosťou od 1. januára 2019 zvyšuje ceny za prepravu balíkov v dvanástich krajinách.

Zdôvodnila to výrazným zvýšením dopravných a personálnych nákladov v celej Európe spôsobených vysokým dopytom po logistike a nedostatkom zdrojov a kapacít na trhoch práce. Spoločnosť v tlačovej správe neuviedla, o koľko v priemere sa ceny zvýšia.

Investujú aj do IT riešení

Firma zároveň rozširuje svoju európsku balíkovú sieť, napríklad ohlásenými investíciami do svojej infraštruktúry. „Naďalej budeme pokračovať v skvalitňovaní našej siete, aby sme zabezpečili našim zákazníkom úspech v ich podnikaní,“ povedal generálny riaditeľ DHL Parcel Europe Achim Dünnwald.

„Z tohto dôvodu intenzívne investujeme do rozširovania európskej balíkovej siete, ako napríklad do výstavby nových centrálnych prekladísk a diep v Rakúsku, vo Švajčiarsku, v Poľsku, Holandsku a na Slovensku,“ uviedol Dünnwald. V celej Európe podľa neho tiež plánujú výrazne rozšíriť sieť svojich partnerských prevádzok DHL Service Point, pričom pokračujú v investovaní do zákazníckych IT riešení.

Narastajúci trh e-commerce podľa spoločnosti vytvára pre on-line obchodníkov v Európe výborné príležitosti, čoho následkom je neustále zvyšovanie objemov balíkov.

Rozširujú sieť v Európe

„Spokojnosť zákazníkov s dodaním balíkov sa stáva kľúčovým faktorom udržateľného úspechu v elektronickom obchode,“ povedal výkonný riaditeľ DHL Parcel Slovensko, spol. s r. o., Andrej Hozlár.

„Preto pokračujeme v rozširovaní našej siete v Európe, z ktorej budú priamo profitovať naši zákazníci. Aby sme mohli poskytnúť uspokojivé služby všetkým stranám (on-line obchodníkom i príjemcom), bude veľmi dôležitá vzájomná výmena informácií o očakávaných objemoch zásielok, najmä s našimi hlavnými zákazníkmi,“ dodal Hozlár.

Spoločnosť DHL Parcel Europe pôsobí v dvanástich krajinách cez svoje vlastné firmy. Harmonizovaná služba DHL Parcel funguje od roku 2014 a v súčasnosti pokrýva 27 krajín, ktoré sú súčasťou siete spoločnosti.

Spoločnosť DHL Parcel Slovensko, spol. s r. o., so sídlom v Bratislave vznikla v októbri 2014, najprv krátko pôsobila pod menom DHL Services Slovakia, s. r. o., a od novembra toho istého roku má súčasný názov. Zabezpečuje vnútroštátnu a medzinárodnú balíkovú prepravu, na slovenskom trhu podľa svojho portálu pôsobí od februára 2015.

Odporúčané články

Čistý zisk Volkswagenu sa viac ako dvojnásobne zvýšil, hoci predaj áut sa znížil Arriva počas sviatkov posilní autobusové spoje, MHD v Dolnom Kubíne bude zdarma

Neprehliadnite

Čoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze Bratislavské letisko opäť prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev Aká bude účasť Slovákov na eurovoľbách? Hrozivých 13 percent by malo byť minulosťou MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online) O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson Video: Eurovízia 2019 už má víťaza, so skladbou Arcade triumfoval Duncan Laurence Zimu neprežili tisíce včelstiev. Ovplyvní to tohtoročnú produkciu medu? Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ľudí, pozor najmä na tri rizikové faktory

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.